Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A piócák kezdetektől fogva...

A piócák kezdetektől fogva vérszívók voltak, vagy egy evolúciós hatás váltotta ki, hogy azzá váljanak?

Figyelt kérdés
2019. okt. 20. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Kezdetben minden élőlény egyforma egysejtű volt. Aztán ki hova került, aszerint változott.
2019. okt. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Persze ezt most találtam ki.
2019. okt. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nos mindig vannak egyedek amik kíváncsibbak a többieknél, többek között ez is hajtja az evolúciót, persze a legtöbb kísérletező kedvű egyed nagy eséllyel belepusztul, de néhány megmarad, alkalmazkodik az új táplálékhoz, új geológiához, új időjáráshoz és átörökíti az új tulajdonságokat, persze van amikor az evolúció kell, hogy megoldjon egy problémát ami addig nem merült fel, úgy hallottam egy doku-filmből, hogy a növényi élet kezdetén még nem léteztek a gombák melyek a lebontásért feleltek volna és csak gyűlt és gyűlt a rengetek elhullott szerves anyag a felszínen, konkrétan olyan szintű problémát jelentett ez, hogy már hely nem maradt a következő generációknak na és erre adott válaszból lettek a gombák amikről tudjuk, hogy nem a föld feletti részük a lényeges hanem a micélium ami erdőket, szigeteket, országokat vagy akár még kontinenseket is képes behálózni!

Kérdésedre felelve, el tudok képzelni egy olyan korai élősködő pióca fajt ami növények nedvét fogyasztotta vagy egyéb szerves anyagokat hasznosított, s környezeti hatásra vagy a fent említett kíváncsiságtól hajtva mutálódott, specializálódott!

2019. okt. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én az utóbbira tippelek. A piócák a gyűrűsférgek törzsábe tartoznak, ennek még rengeteg osztálya, rendje, és szamtalan családja, nemzetsége, és ennél is több faja van, amelyek az évmilliók alatt vérszívóvá fejlődtek ki.

Egyébként, ha Ön rékeres a Google-ban, fel fogja Önnek hozni valamennyi, piócákkal kapcsolatos kérdéseit, tehát az én válaszomat se tekintse tutibiztosnak.

2019. okt. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Meton ***** válasza:
Származási szempontból a férgekhez van közük. Ezek bomló növényi és állati maradványokkal táplálkoznak. Persze ugyanitt más állatok is táplálkozhatnak, így a férgek bekerülhetnek a szervezetükbe, ahol egyes férgek képesekké váltak túlélni. A piócák inkább a külsejére tapadtak és onnan táplálkoztak. A túlélésük nagyon jó, hiszen a táplálékforrás viszonylag állandó.
2019. okt. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Anno még MSZMP-sként kezdték...
2019. okt. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!