Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfogadtam, hogy amíg vannak...

Megfogadtam, hogy amíg vannak idióta szaporítók és szerencsétlen sorsú kutyát sosem veszek kutyát, de most egy labradort szeretnék. A kezdetektől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eddig 14 idős/beteg kutyát mentettem meg életemben. De sosem fogynak el. Mindig sokan vannak, sőt egyre többen. Rossz embernek érzem magam, amiért mosolyogva sétálgatnék egy tenyésztős kutyával, a sok csóri gazdátlan között. Nagyon fáj ez az érzés.

2019. okt. 18. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon kedves tőled amit teszel. Szerintem folytasd esetleg a többi kutyusod mellé veszel egy kiskutyát rendes tenyésztőtől szerintem azzal nincsen gond.

Vagy a fajtamentőknél érdemes szét nézni. Szoktak lenni nagyon cuki kiskutyát náluk akiket szaporítóktól mentenek.

2019. okt. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Nem a normális tenyésztőtől származó kutyák miatt vannak tele a menhelyek. Hanem a sok agyba-főbe szaporító idiótáktól.

Ezt magadban kell eldöntened.

Attól, hogy tenyésztőtől veszel, rendes, tks kutyát, nem leszel rossz ember és nem szabadna lelkiismeretfurdalást érezned.


Ha viszont ennyire zavar, akkor keresd fel a retriever fajtamentést, de egy sima, "vegyes" menhely is dugig van labrador keverékekkel, kölykökkel is.

2019. okt. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
El kell fogadnod, hogy nem segíthetsz mindenkin. Ettől nem leszel rossz ember, mert nincs összefüggés a kettő között.
2019. okt. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Van most is 2 kutyám. Az egyiket befogadtam, a másik altatásra várt a soron.

Amikor azt írtam: A kezdetektől. Úgy gondoltam: a kezdetektől helyesen. Tehát egy olyan kiskutyát, akinek már az ősei is egészségesek, ismertek. Itt nem a fajtatisztaság a fő lényeg. Mindig lutri kutyáim voltak, most egy olyan kölyköt szeretnék, aki tudom, hogy egészséges meg, hogy előttem is jó kezekben cseperedett, ilyenek. Remélem nem túl nagy kotyvasz.


De ha belegondoltok, egy kicsit azért a tenyésztők is hozzá tesznek.

Mivel ha nem tenyésztenének, akkor nem volna más lehetősége annak, aki kutyát akar, minthogy mentsen.

Persze, a szaporítók a gonoszak, ők a fő probléma, de a tenyésztők miatt is van sok gazdátlan kutya.

Na mindegy, nem tudom mi lesz. Tudom, hogy nem menthetek meg mindenkit, meg amíg élnek felelőtlen emberek, addig ők is lesznek, de akkor is. Áh ....

2019. okt. 18. 23:30
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Teljes katyvasz, amit mondani próbálsz. Ha szeretnél egy kiskutyát, akit kölyökkorától fogva te nevelnél, akkor vegyél egyet. Attól nem leszel rosszabb ember, hogy mentés helyett egy egészséges kutyát veszel.
2019. okt. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi, a lényeg, hogy aki már születésétől megfelelően volt ellátva, illetve a szülei is. Jó körülmények, megalapozás stb.

Amit meg a fajtamentés koboz el szapiktól az lényegében olyan, mintha szaporítótól venném.

2019. okt. 19. 00:16
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem igy is tobbet tettel, mint az átlag, sokkal! Ha szukseget erzed egy tenyesztos kutyanak, akkor szerintem legyen. Nalunk 2 mentett, 2 tk-s van, mert en ugy vagyok vele, hogy amigy eltakaritom masnak a "mocskát" es 15-17 evigfondozni fogom, akkor megerdemlek tenyesztos kutyat is, amelyikkelnlehe tsportolni, kiallitasra jarni srb. Szovla szerintem batran. :)
2019. okt. 19. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is jó lesz úgy.

Csak tudjátok, az az érzés, amikor Te épp mennél a tenyésztőhöz a kiskutyádért, akire évekig vártál, hogy mindent tökéletesíthess magadban és meglegyen a számodra előre tervezett "tökéletes" kis társad, erre felbukkan a facen egy újabb SOS hirdetés vmilyen bántalmazott, megmentésre váró kutyáról.

2019. okt. 19. 08:37
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem ne érezd rosszul magad emiatt. Viszont nyilván tapasztalod te is, milyen a helyzet, és én nem a díjaknál meg a törzskönyvnél húznám meg a határt. Talán te is hallottad nemrégiben a hírt, hogy megint lekapcsoltak egy szaporítótelepet, ahol például szurikáták is voltak a kutyákon kívül. Kitalálod, ki volt a tulajdonos? Egy mestertenyésztő, díjakkal...

Szóval még a tenyésztőket sem árt alaposabban lecsekkolni.

2019. okt. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
4%

Ha addig nem akarsz kutyát ameddig vannak szaporítók akkor kb sose lesz kutyád.Az aljadék abból húz hasznot amiből tud.

Szomorú dolog és az is,hogy nem lehet segíteni az összes állaton.


De ember most nehogy már azért ne szerezz be egy kutyát vagy érezd rosszul magad,ha akarsz mert valahol a világban él egy ember akiben nincs annyi gerinc,hogy tisztességes úton szerezzen pénzt az állataival.

Komolyan sajnálom az olyan embert akinek semmi egyéb dolga,gondolata nincs mint azon agyalgatni,hogy mi van több ezer olyan állattal akit sose látott,akit sose fog látni és aki hiába szenved,sose segíthetsz rajta.

A saját gondolataidat mérgezed feleslegesen ahelyett,hogy élnéd az életedet és vennél egy kutyát akit boldoggá tehetsz és akinek nem kell ilyen emberhez kerülnie.


Gyereket se fogsz vállalni,ha úgy adódik csak mert sok helyen éheznek a gyerekek meg tele az árvaház? Ezen b*meg senki nem akad ki de szegény szaporítós kutyát végig sírja a fél internet.Ha látsz egyet akkor oké,nyavajogj rajta vagy próbálj segíteni,de ameddig nem érintkezel személyesen a dologgal mit érdekel,hogy mi történik máshol? Ha nem írnának róla a neten azok akiknek személyes rossz tapasztalatuk van ezzel kapcsolatban akkor az életben nem tudnál arról,hogy egyáltalán létezik ilyen gusztustalan dolog.Nem tudnál róla,hogy mikor hány telepet számolnak fel,hány állatot altatnak,hány élőlény szorulna segítségre..

Az meg,hogy néha gondolsz rájuk nem segít a helyzetükön meg a tiéden se.Vagy állj be te is segíteni az ilyeneken vagy hagyd figyelmen kívül azt ami nem a te dolgod és éld az életedet.

NEM lehet mindenkin segíteni.Egy emberi élet kevés lenne ahhoz,hogy mindenki jólétét biztosítsuk és legalább a felére csökkentsük a sértettek számát a világban.

2019. okt. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!