Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért repkednek a szúnyogok...

Miért repkednek a szúnyogok meg a legyek a csillár körül?

Figyelt kérdés
Nappal is, éjszaka is, ha le van kapcsolva, ha fel van kapcsolva, mindig...
2010. júl. 18. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha gyakran kapcsolod le-fel a villanyt, akkor a fényre jönnek, ha nem, akkor meg lehet, odatelepedtek a bogarak :D
2010. júl. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vonzza őket a fény,azt hiszik csillag:D :)
2010. júl. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt hiszik,hogy a Hold.Ez halál komoly,először én is röhögtem rajta,de láttam a Spektrumon egy műsorban,hogy ezért van.
2010. júl. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor majdnem eltaláltam:)
2010. júl. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A nap nagy részében le van kapcsolva...

De miért hiszik azt, hogy az a Hold?

2010. júl. 18. 20:32
 6/9 anonim ***** válasza:
A Hold alapján tájékozódnak.
2010. júl. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Én azt hallottam még boldog iskolás koromban, hogy a rovarok repülés közben állandóan figyelembe veszik azt, hogy egy adott fényforráshoz képest milyen szögben repülnek. Az ember előtti időkben jó szamárvezetőjük volt a nap és a hold nagy távolsága miatt. Ebből adódóan ha a fényforráshoz képest (nap, hold) mondjuk állandó 40 fokos szögben repültek akkor elvileg egyenesen haladtak.

Mióta felkapcsoltuk a lámpát azóta körbe körbe repkednek ha tartják a példaként említett 40 fokos szöget, hiszen a lámpa túl közeli fényforrás a tájékozódás ezen formája szempontjából."


Ez egy feladat is volt az egyik biosz érettségin is.

2010. júl. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
de ha le van kapcsolva a lámpa akkor az már nem fényforrás, és mégis ott repkednek... ez az amit nem értek...
2010. júl. 20. 11:06
 9/9 anonim válasza:
Azért mert mennek a ,ezér vannak este több szunyogok mert felkapcsolják az utcailámpákat.
2010. júl. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!