Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért imádnak engem a szúnyogok?

Kovács Pál kérdése:

Miért imádnak engem a szúnyogok?

Figyelt kérdés

Sajnos rá kellett jönnöm életem során, hogy megmagyarázhatatlan okokból a szúnyogok egyszerűen imádnak engem megcsípni. Még akkor is, ha tetőtől talpig be vagyok fújva riasztóval. Elég idegesítő, mert engem akkor is csípnek, akkor is körülöttem dongnak, amikor másokat le se szarják. A barátnőm például hidegen hagyja a szúnyogokat. És ezek a büdös dögök még nadrágon keresztül is képesek megcsípni!

Múltkor mentünk le a Balatonpartra, és az arcom és a kézfejemen kívül mindenhol befújtam magam, aminek az lett az eredménye, hogy három csípést szereztem a csuklómra, egyet a fülemre, kettőt a homlokomra. Miért szeretnek ennyire a szúnyogok? Mi az, amit követnek? Hő? Szag? Izzadtság? És ha már itt tartunk: miért csípik meg a bokámat legtöbbször? Mit tehetek ellene?


2010. aug. 25. 20:51
 1/2 anonim válasza:

Mivel a bőröd olyan illatanyagokat termel ami a szúnyogoknál felér egy vacsorameghívással.Saját tapasztalataim alapján ajánlom neked hogy egyél naponta egy gerezd fokhagymát mivel ez megállítja annak az anyagnak a termelődését. kb 2-3 hétig edd a fokhagymát és meglessz a hatása


(bármivel fogyaszthatod)

2010. aug. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A kilélegzett szén-dioxid és a testünk hője vonzza őket. Illetve biztos, hogy egyéb tényezők is befolyásolják őket, mert engem szerintem egyetlen darab nem csípett meg a nyár alatt, még akkor se, ha egy a szobámba jutott, hugomat viszont összecsipkedik. Meg ugy tudom, hogy nem szeretik a világos színeket, szal érdemes ilyen ruhát hordani nyáron. A bokádat szerintem azért csípik, mert ott nagyon vékony a bőr és közel vannak a hajszálerek. Hogy mit tehetsz ellene? Közvetlen a tested sprayvel, krémmel védheted már amennyire lehet. Illetve biológiai védekezésként kihelyezhetsz mesterséges denevérodút és madárodút is, ha panelba laksz ott is érdemes. Egyrészt pusztítják a szúnyogokat, másrészt segítesz ezzel védett fajokat. Mást nagyon nem tehetsz. [link]
2010. aug. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!