Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tudtok írni olyan bentre...

Tudtok írni olyan bentre macskát/kutyát, amit lehet fürdetni és olcsó? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy kislányom most nyáron lesz 12 éves, és minden vágya egy kisállat bentre (kisebb testű kutya vagy macska). Már lassan 3 éve vannak halai (guppik), de azokkal nem sok mindent tud egy kisgyerek csinálni, a bámulásukon kívül. Már egy kis ideje azzal nyaggat, hogy neki kell egy kisállat bentre, de eddig mindig nemet mondtam. Tegnap előtt elmentünk sétalni, és azt mondta, hogy neki születésnapjára semmi nem kell senkitől, csak egy macska vagy egy kutya bentre. Természetesen nemet mondtam neki, de most mégis úgy gondoltam, hogy meglepem egy kisállattal.



Szóval az lenne a kérdésem, hogy tudnátok-e mondani egy olcsó kutya/macskafajtát, ami (ha kutya) kicsi, lehet sétáltatni, fürdetni, és lehet bent a házban tartani?



2020. jan. 1. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Fogadjátok örökbe. Az a legolcsóbb. És megmentesz egy életet. :)
2020. jan. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az ötletet, ezt fogom tenni. :D
2020. jan. 1. 21:23
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Mit értesz olcsón? Ha fajtisztát szeretnél törzskönyvvel,akkor az nem lesz olcsó.

(Szaporítókat ne támogass!)

Szerintem a legjobb megoldás,ha a kislányoddal együtt elmentek a menhelyre,elmondjátok,hogy ilyen kutyust szeretnétek. Biztos vagyok benne,hogy lesz olyan amibe a lányod beleszeret.

2020. jan. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Fürdetni??

Azt ugye tudod hogy macskát nem kell csak ha bele esik valamibe/durván koszos lesz a kutyát meg csak évente 1-2x elég, meg szintén ha durván koszos lesz.

A túlgyakori fürdetés árt a bőrüknek/szőrüknek.

Amúgy valóban egy kistestű keverék jó választás lehet.

2020. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Olcsó állat nincs. Mind penzbe kerül, állatorvos, táp, felszerelés, akkor is, ha nem tenyésztőtől veszed, hanem menhelyről, vagy ingyen elvihető szaporulatból hozod. Egy állat törődést igényel, időt, akkor is, ha nincs kedved hozzá. Ha a 12 éves lányod ráun, a kutya akkor is ott lesz tizen evig, ha egeszseges a cicc, az akár húszig is. A kutyát tanítani kell, szobatisztaságra, amig ez nem megy, takaríthatsz utana. Setaltatni kell, naponta többször, akkor is, ha zuhog az eső, ha a gyereket sötétben nem engeded ki egyedül /vagy ha nincs kedve/, akkor neked. A cicának alom kell, sétáltatni nem kell. Viszont öntörvényűek, tiszták, de a legtöbb cica nem szereti a fürdetést, határozott tiltakozását éles karmokkal tudja alátámasztani. Gondold még át! Más állat nem jöhetne szóba? Próbáld a lányodat egy hörcsögre, vagy tengerimalacra /esetleg törpenyúlra/ rábeszelni! Sétáljatok el egy állatkereskedésbe, nézelődni, biztos megtetszik neki valamelyik!
2020. jan. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Egy jótanács: én úgy nőttem fel, hogy mindig volt kutyánk. Amikor megszülettem, akkor volt az első. Ő 12 évig élt. Aztán örökbefogadtunk. Ő most 12 éves, én elköltöztem, és “saját” kutyám van. Szerintem egy kutya sokkal jobban leköt, mint egy cica, persze nekik is kell a foglalkozás. De egy kicsi gyerek könnyebben megbírkozik a cicával szerintem. Ha pedig kicsit “ráun”, nektek sem marad olyan szinten a nyakatokon, hogy séta, tanítás, kutyasuli kéne neki.
2020. jan. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kutyám és macskám is van, legalább 50 éve (68 éves vagyok)

Ezzel a tapasztalattal azt mondanám, hogy az 5-ös válaszolóval értek egyet, hogy valami más bundás kisállattal kellene kezdeni, amik rövidebb életűek nem 15-20 évben kell számolni velük.

A kislányod 12éves, 3-4 év múlva minden fogja érdekelni, de nem a kutyasétáltatás egy nap 3x, amiből nagyon minimálisan nézve is, egynek legalább 1 órásnak kell lennie, de még az is kevés.

Reggel nyilván iskola előtt csak az egészségügyi szükségletekre jut idő, este meg elengeded a kislányt a sötétben a kutyával órákra? Vagy mész vele?

Amellett a lányod 6 év múlva felsőoktatásba megy (vagy dolgozni, nem ismerem a körülményeiteket) és a kutyában akkor még lesz 10 év. A lányod tanul, koleszban kerül esetleg, te bevállalod a kutyát? Akitől nem lehet elutazni egy wellnessre, nem kerülhetsz kórházba, nem törheted el a lábad, nem lehetsz influenzás lázas, fekvő beteg.

Mellesleg nekünk egy év alatt több mint 600ezerbe került a 14 éves kutyánk 2 műtéte. Az egyik életmentő műtét volt, a másik egy implantátum betétele, mert nem tudott lábra állni. Pedig "csak" egy szerelemgyerek, egy valamilyen keverék keveréke.

Hát nagyon nagy vonalakban ennyit a kutyákról.

A macska?

Hacsak nem kopasz macskát veszel, mindig mindenetek szőrös lesz, (a mosógép is!) ha naponta 4x porszívózol is. A macskának 2 porszívózás között is hullik a szőre.

Kikaparja a kárpitosbútorokat, a szőnyeget, az ajtófélfát.

Felmegy a függönyön, leveri a vázát, kiesik az ablakon.

Hiába mondják, hogy a macskának 9 élete van, nagyon hajlamos tályogosodni, érzékeny a veséje és a húgyutak, kényes a mája. Ezek mind állatorvosi dolgok, amikre nincs Tb., vagyonokat fizetsz, a gyógyszereket is teljes áron.

Fürdetni mondanám, hogy tilos, de nem tiltja a törvény, viszont a macskára ártalmas és teljesen felesleges.

Ellenben ha hosszabb szőrű, akkor naponta kell fésülni, amit általában nagyon utálnak.

És ezek csak morzsák, nagyon-nagyon gondold át!!!

2020. jan. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

"ami (ha kutya) kicsi, lehet sétáltatni, fürdetni, és lehet bent a házban tartani?"

Miért is fontos a fürdetés? Nem igazán jó a kutyának ,bármilyen kicsi és habos-babos, a folytonos fürdetés.

A séta-fürdés-benntartás mellett minden kutyát tanítani-nevelni kell. Emellett a 12 éves gyereknek is meg kell tanulnia, a kutya nem játékbaba, hanem egy élőlény, amelynek jár a nyugalom is, nem akkor elővenni, ha a kislány éppen játszani akar.

A kislányodon kívül a családban mindenki akarná fenntartás nélkül a kiskutyát? Mert hiába érzi sajátjának a gyerek, egy bentlakó kutya a család felelőssége is.

Szerintem elsőnek egy szép tengerimalacot kellene venned. Már vannak különlegesek törzskönyvezve is.

2020. jan. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Még utólag hozzátenném, hogy nem, senkinek nem lenne ellenére a kutya, és ez előtt is volt kutyusa a családnak, csak az a kislány érkezése előtt is megvolt, nagyon szerette, és gondoskodott is róla a lányom.
2020. jan. 1. 22:17
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#9

Távol álljon tőlem, hogy bántsalak, de a kiírt kérdésed alapján nem úgy tűnt, hogy értesz hozzá, mint volt kutyagazda. Olcsó kutya-macska nincs. Ha nincs vételára, akkor is van millió költség vele, ha lelkiismeretes gazdik akartok lenni. De mindent leírtak előttem, nem szaporítom a szót, tegyél ahogy jónak látod!

2020. jan. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!