Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen munkák vannak, amelyek...

Milyen munkák vannak, amelyek állatokkal foglalkoznak?

Figyelt kérdés
Még sok időm van eldönteni, de szeretném hamar, hogy az olyan tantárgyakat koncentráljak, amelyek fontosak a munkához. Gondolkodtam az állatorvoson, de kíváncsi lennék, milyen lehetőségek vannak ezen kívül.

2020. jan. 3. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Állatkerti gondozó, bár fogalmam sincs hogy lehet jelentkezni, vagy hogy mi alapján válogatnak.

Kutyakozmetikus

Trainer (ló, kutya, akármi)

Kutyasétáltató / szitter. Ez nem tudom hogy mennyire reális, eddig csak filmekben láttam ilyet, illetve ha létezik se hinném hogy egyáltalán a túléléshez elég pénzt lehet keresni vele.

Tengerbiológus, de nem hiszem hogy tengeri állatokra gondoltál :D

Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2020. jan. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Ügyfélszolgálatos. Csupa állattal lesz dolgod egész nap.
2020. jan. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

# 2/


:-DDD

2020. jan. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miskájer.
2020. jan. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kutyakiképző,habilitációs kutya kiképzője/vakvezető kutya kiképzője/ lovas terapeuta
2020. jan. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvos (kisállat/haszonállat/hüllő stb és vannak még szakterületek pl különböző sebészek, szem szakértő, ortopéd orvos stb)), állatorvosi asszisztes, kisállat dietetikus.

Állatkozmetikus

Állattenyésztő

Biológus (ezen belül van aki madarakkal, emlősökkel, rovarokkal stb foglalkozik), etológus (állatviselkedés szakértő), ökológus

Vadász, Vadgazdálkodási mérnök

Lovász, ménesgazda, Halász,

Patkolókovács

Kutyakiképző

Állatkertben dolgoznak biológusok, és a gondozók pedig valamilyen szakvizsgával válhatnak azzá, nyilván függ az állatfajtól is, mennyire speciális az ellátása.


Ha pl valamilyen agráregyetemre mennél, oda nem nagyon kérnek különleges tárgyakat, de jól jön a biológia, kémia, matek. Ha természettudományi karra mész, oda is kellenek a fentiek viszont sokkal nagyobb a túljelentkezés ezért több pontot kell vinned. Állatorvosi a legnehezebb egyértelműen.


Én agrár egyetemre jártam, környezetgazdálkodási agrármérnök szakra és így is sok állatos tárgyunk volt (állattan, állatélettan, ökológia, mikrobiológia stb).

Nekem is sokan mondták, hogy miért nem leszek állatorvos, hiszen szeretem az állatokat. Nos, szerintem engem lelkileg kikészítene ha a sok elgázolt, beteg állatot kellene látnom minden nap, még ha tudnék is segíteni egy részüknek, biztos volna akiknek nem.

2020. jan. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, hasznosak! Én is inkább kisállat orvos lennék. Gondolom az állatorvosok között is van, aki csak vizsgál és oltast ad. Mindenképp állatokkal szeretnék foglalkozni, amit meg is fizetnek. Jól fizetnek egy ilyet?
2020. jan. 3. 18:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha állatorvosira mész, javasolnám az egzotikus állatokra, illetve madarakra szakosodást, kevés szakértő van, viszont nagy lenne az igény.
2020. jan. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom biztosra,de én nem ismerek egy olyan állatorvost sem aki csak vizsgál és oltást ad...


Azt is vedd figyelembe,hogy az odáig vezető út bizony nem egyszerű. Ha nem bírod a vért,szart,tetemeket,bűzt,boncolást, akkor nem jó döntés orvosira menni.

2020. jan. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
17%
hentes mészáros
2020. jan. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!