Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha valaki, aki egyedül él,...

Ha valaki, aki egyedül él, koronavírus miatt karanténba kerül, ki gondoskodhat az otthon tartott kutyájáról/macskájáról?

Figyelt kérdés
Ezzel kapcsolatban nem találtam semmilyen infót a hivatalos "koronás" oldalon, ezért kérdezem. Hol lehet elhelyeztetni addig ezeket az állatokat, ahol biztos, hogy vigyáznak rájuk?
2020. márc. 14. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mehet ki a lakásból. Szerinted tud kutyát sétálgatni?
2020. márc. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rosszul tettem fel a kérdést, olyan karanténra gondoltam, ahol a gazda kórházban van. Kit kérhet meg, hogy vigyázzon a kutyájára? Kérhet meg egyáltalán valakit? Vagy panzióban fogadhatnak ilyen gazdájú kutyát?
2020. márc. 14. 18:51
 3/10 anonim ***** válasza:
#2: Semmiben nem különbözik ebből a szempontból egy "sima" kórházba kerüléstől, ugyanúgy magára marad az állat.
2020. márc. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát az már az ő gondja hogy oldja meg, nyilván nem fog a nővér elmenni és megsétáltatni a kutyát.
2020. márc. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én ezért adtam most egy plusz lakáskulcsot a tesómnak és a legjobb barátnőmnek is. Ha velem bármi lenne, az állataimat el tudják látni.

A szomszéddal jóban vagyok, van kulcsunk egymás lakásához, de hosszú távon tőle nem várnám el, hogy átjárjon az állataimhoz.

Ha te kórházba kerülsz, hivatalosan senki nem gondoskodik az állataidról, neked kell ezt megoldni.

2020. márc. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Viszont ha koronavírussal diagnosztizálnak, és kórházba kerülsz, akkor a lakásod belseje szennyezettnek minősül. Összefogdostál, összeköhögtél benne mindent, és a kisállatod bundáján is megtalálható a kórokozó x ideig.


Oké, persze egy családtagod bevállalhatja, hogy ettől még bemegy hozzád és eteti az állatod, de akinek nincs közeli rokona (vagy épp házi karanténba kerül, mivel a kontaktod volt az elmúlt két hétben), az megkéri a szomszédot? És ha nincsenek jóban? Vagy szimplán idős szerettei vannak, és nem akarja kockáztatni.


Más kérdés az, hogy egyáltalán beléphetsz-e jogilag egy olyan lakásba, ahonnan fertőzött személyt vittek el.


Engem is érint a téma, nem kötekedek, csak aggaszt kicsit. Jó lenne ezekre a kérdésekre hivatalos választ kapni.

2020. márc. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2020. márc. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk vannak itthon teknők, műanyag kádak ha gáz van azokat fellehet vízzel tölteni. Rokont, szomszédot, ismerőst megkérni xy tápból öntsön be x mennyiséget naponta a kerítésen. Ez a legdrasztikusabb esett. Ha jó a szomszédi kapcsolat vízfeltöltés is müködhet kerítésen keresztül, slaggal, kaját is átlehet dobni/ rakni háziállat létszámtól függően külön ,, kupacokba,,. Ez családi háznál opció, panel / társasházra nincs ilyen primitiv tippem.
2020. márc. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

6-os: igen, pont én is erre gondoltam, hogyha valaki még sok pénzért be is vállalná, ha másért nem, akkor se mehetne be a házba/lakásba, pont ezért mert valószínűleg fertőzött területként le van zárva.


Mivel annyi szerencsém van, hogy kertes házban lakom, az az egy lehetséges lehetőség jutott eszembe, amit a 8. válaszoló írt. (csak benti kutyám van, kérdés, hogy bírná kinn este...)


A 7-es válaszoló által belinkelt cikk is, viszont a NOÉ honlapján azt olvasom, hogy jelenleg nincs erre biztos állami terv. :(

2020. márc. 17. 16:00
 10/10 anonim ***** válasza:
8as vagyok, az enyémek is bentiek de szükség esetén nem hinném hogy baja lenne kint egy kutyának tavasszal. Persze rossz lenne neki, hiányozna a gazdi meg nem ezt szokta meg de talán belehalni nem fog.
2020. márc. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!