Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik állatot a legolcsóbb...

Melyik állatot a legolcsóbb tartani? Panelban

Figyelt kérdés
Tehát maga az állat, a felszerelései, és az egyéb költségei összesen, melyiknek legkevesebb?

2020. jún. 17. 05:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%
Garnélát, igaz, őket nem lehet simogatni, inkább csak nézegetni, de nano akváriumban is jól érzik magukat, és jópofák, nem esznek sokat, és takarítják is a környezetüket. Ami még olcsóbb lehet, ha berendezel egy növényes akváriumot, az akváriumi növényekkel mindig jön 1-2 csiga is, külön venni sem kell.
2020. jún. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
62%

Akváriumot felejtsd el, a tartott akváriumi élőlényeknek megfelelő berendezésre van szüksége, velemenyem szerint 54l tol erdemes gondolkodni felvelé,ugy kell berendezni ÉLŐ növényekkel hogy számukra megfelelő legyen, táptalaj,co ellátás, szűrő, betegség idején még, egy akvárium ahol karanténba lehetnek ecetera ecetera...

Talán a kisebb igényű rágcsálóknak a legolcsóbb a tartásuk (akiket akár magánkézről ingyen is beszerezhetsz mint megunt illetve gazdikereső cukiság), akár egy repedt akváriumban is jobban elvannak (jobb mint a ketrec) ami már mondjuk halaknak nem megfelelő, ha ügyes vagy tudsz faforgácsot olcsóbban venni fafeldolgozó iparból, ugyanígy az eleségeket is mondjuk terményboltból, illetve kockabálaként olcsóbb megvásárolni a szénát (mondjuk nyuszi esetén) mint zacskósatboltból illetve nasit is tudsz adni nekik az általad fogyasztott szamukra ehető zöldségekből gyümikből. Felszereléseket hasznaltan is tudsz nézni jófogásról, marketplaceről, de figyelj itt is a számukra megfelelő méret illetve a természetesebb berendezésre, búvóhelyekre. Viszont sose feletkezz meg az állatorvosi költségekről, nyulaknak pl minden evben kell kapniuk a szúnyogok ellen oltást (?) illetve van olyan állat amit érdemes ivartalaníttatni. Sok szerencsét az állat kiválasztásához és sok örömöt kívánok hogy lelj benne! Mindig öröm egy új családtag.

2020. jún. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
90%
Valamilyen apró rágcsáló, madárpók, óriás csiga.
2020. jún. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
87%

Mi számít olcsónak? Amikor panelban laktam, akkor patkányaim voltak, de egy normális ketrec vagy a kaja nem túl olcsó. Eleve párban kell tartani, plusz amikor otthon voltam, akkor kint voltak végig velem, csak vécére jártak be a helyükre.


Sokat kell velük is foglalkozni, de megtérül, mert baromi értelmesek és gyorsan tanulnak.

Csak akkor javaslom ha tényleg fordítasz rá időt és energiát, mert láttam már idegbeteg patkányt, elég sok kárt tud okozni az ember kezében.


Tájékozódj rágcsálós csoportokban az igényekről és a megfelelő feltételekről és ki tudod találni, hogy mi az, ami megfelel anyagilag és amit bele tudsz illeszteni az életvideledbe.

2020. jún. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Miss Endzsi ***** válasza:
89%
Két kisegér, amit eleségként árulnak. Nekem évekig voltak, az eladó is képes volt egyneműeket kiválasztani, hiába voltak párhetesek. Szerették a simogatás. Csinálj nekik kézileg ketrecet, nagyot, így olcsóbb is, kajának nálunk lehet kilós magkeveréket kapni 500Ft-ért, kell még két mókuskerék, bújókat, játékokat te is készíthetsz, a youtube-on találsz videót róla. Itatót én mindig egy nagy literes folyékonyszappanos kupakból csináltam. Féloldalt levágtam majdnem a feléig, a hátuljára került két lyuk, majd hozzáerősítettem a rácshoz dróttal kicsit, annyira, hogy kényelmesen ki tudjam szedni, etetőtálnak meg nutellamásolat kupakja volt. Alomnak vékonyrétegben faforgács volt, a wc-nél több, alvóhelyükön pedig papírzsepi cafat okban, abból mindig szórtam szét is, hogy ők is vihessenek be belőle.
2020. jún. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
10%
kígyó
2020. jún. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Wow, nagyon köszönöm a sok választ!! :)

(A "legolcsóbb" alatt én azt értettem, hogy "legkevesebb pénzbe kerül":) )

2020. jún. 17. 10:33
 18/27 anonim ***** válasza:
87%

A hörcsög mindenképp a legolcsóbb ha nem lesz beteg.


Orvosi költsége nincs.

Lakhelyét akár bútorlapból meg lehet oldani pár ezer forintért. 10.000 forint ezen felül a bele való "kacatok" amikre a hörinek szüksége van.

Ezek egyszeri kiadások.


A hörcsög ugye pici állat ehhez mérten nem eszik sokat. Még a jó minőségű táppal se jössz ki drágán ha havi szinten leszámolod mennyit fogyaszt. Alom és kaja kell neki ami állandó költség.

Illetve a csecse becsék amiket a hörilakba pakolsz és nem bíros megállni, hogy ne vedd meg. :)


Ezen felül én pl. nyuszit tartok.

A kezdő felszerelés 30.000 forint volt plusz a nyuszi ami anno 12.000 volt ma már 20.000 ugyan annál a tenyésztőnél.

Oltások+ivartalanítás, illetve kényes állatka elég gyakran betegeskedik az enyém.

A táp+széna rendszeres költség ami havi 2-3000 forint. Illetve a pellet (alom) télen fűtés szezonban poton összegért hozzá lehet jutni.

Tehát kinek mi a drága, de nekem megéri mert szeretem a kis szőrös seggét.

2020. jún. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :)

Összességében, ezek alapján, nálam a hörcsög lenne a befutó, ha vennék állatot. :)

2020. jún. 17. 12:54
 20/27 anonim ***** válasza:
16%
Ékszerteknőst írták már?
2020. jún. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!