Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Venni szeretnék egy vadászgöré...

Venni szeretnék egy vadászgörényt minden megvan ketrec stb. de nemtudom mivel etessem? Néztem pár oldalt de mindehol mást irnak le annyit megtudtam hogy zöldséget ne se disznó hust de én mégiscska a legolcsobban szeretnék kijönni párat?

Figyelt kérdés

2013. jún. 30. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a legolcsóbban akarsz kijönni, ne az etetésen spórolj, mert egy kellemes kis bélelzáródás vagy egy későbbi cukorbetegség durvább összeg, mint most ezer forinttal többet beleinvesztálni. Az állatorvos nem ingyen dolgozik, a görény pedig egzotikus kisállat.

A legolcsóbb és legjobb táplálék a hús. Csak és kizárólag. Nem kell neki zöldség, gyümölcs, felejtsd el (csak beteg lesz tőle), disznót se adj (bár emberi fogyasztásra alkalmas disznóhúst elméletben kaphatna, mert azokat szűrik, de az ördög nem alszik), marhát meg nem is fogsz, elvégre az tényleg drága. (De kaphatna bárányt... az sem olcsó.) Szárnyashús, nyúlhús kiegészítésnek, ennyi. Szárnyasból minden, kivétel a tojás, de belsőség, aprólék, színhús, csontos hús, akár bőr is (csak az zsíros, a legtöbb görény nem szereti). A szilánkosra törő csontokat került (combcsont), amíg viszonylag pici a görény (ha kölyköt választasz), addig néha kaphat, mert úgysem tudja megenni, csak lerágcsálja róla a husit. (Ezzel kipróbálhatod, milyen kézből etetni.) Viszont ilyenkor figyelni kell rá. Nyúlból a gerinc a legjobb.

Kaphat még kiegészítéseket, de ez az alap. A többi csak "ha jó gyerek volt", vagy ha szeretnéd, hogy több ízt szokjon meg, nehogy a későbbiekben gondot okozzon a váltás. Ez lehet prémium macskatáp (száraz), ritkán tasakos, de mindig a legjobb prémium. Nem olcsó, a görénytápok néha drágábbak és kevesebbet is tud némelyik. Van, aki csak (vagy főként) táppal etet, szerintem ez drágább módszer. Nasinak ott van még a tojássárgája (csak a sárgája), ha szalmonella-mentes, akkor nyersen, mézzel, ezt szeretik. Kaphat egy pici laktózmentes tejet (vagy joghurtot), de ezzel csínján, mehet tőle a hasa. Jutalomfalat a szárított fehér hal, teknőseledelnek árulják, ilyen néven tudod megvenni. Más halat ne vagy csak valami minőségi tengeri tonhalat (említettem már, hgy ez drága?). Vannak görényeknek való vitminolajok, paszták, ebből kaphat, vagy a macskáknak való vitaminpasztákat javasolják. (Azt rendszeres etetésre nem szabad, csak kiegészítésnek.) Van olyan görény, aki nasinak szereti a dinnyét vagy uborkát - meghámozva, kimagozva.

Ezeken kívül másban ne nagyon gondolkodj, vagy drága, vagy felesleges, vagy annyira marginális az étkezése során, hogy minek. Pl. vannak görények, akik szeretik a banánt, de attól cukorbeteg lehet, tehát havi egyszer kap egy kicsit, elég, ennyi erővel meg minek vennél külön a görénynek banánt, ha nagyon kinézi a szádból, kaphat egy falatot. Más görények a kakaót imádják, de mind a tej, mind a cukor, mind a kakaó rosszat tesz nekik, szóval ehhez is legfeljebb úgy jusson hozzá, hogy egyszer belenyal.


Azt te döntöd el, hogy kizárólag hús, kizárólag táp, vagy vegyesen, én az utóbbit javaslom, szokja a táp ízét is, mert a melegben nem lesz előtte egész nap hús. (Az Eukabana vagy az Acana, Orijen macskatápok jók. Annyira nem is drágák, mint először gondoltam volna. És tényleg keveset eszik belőle.)

2013. júl. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ingyen kapok oltott görényt szóval az oltás és a görény ára letudva csirke láb nyak iet kaphat?
2013. júl. 2. 18:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Inkább nyak, de ha csak és kizárólag csirkenyakat kap, hosszú távon bélhurutja lehet. Minden héten kapjon egyszer májat/szívet és valami más húst, láb helyett mondjuk farhát? (De a lábat is megpróbálhatod. Vagy a fejet.)
2013. júl. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!