Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A nyáron időnként lakásban...

A nyáron időnként lakásban előforduló repülő rovarok közül melyiket tartod a legkellemetlenebbnek?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok, hogy legyek, szúnyok,lepkefajták, poloskák, muslicák, stb .

2020. júl. 1. 02:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nálunk minden ablakon szúnyogháló van, így a lakásba nagy ritkán kerülnek be rovarok. Ezek közül 2 van, amit rühellek:


Az egyik a büdösbogár, ezt talán mondanom sem kell, hogy miért. Utálom, hogy nem lehet agyoncsapni, a spray nem öli meg, és gyakran akkor is kieresztik a szagukat, ha óvatosan megfogod őket valamivel. Amióta egyszer egy belerepült a hajamba, és utána 2 nappal és 3 hajmosással később is éreztem a szagát magamon, azóta már félek is tőlük, menekülök, ha a közelembe jön egy. Szerencsére tavaly óta nem láttam itt benn egyet sem (kop-kop).


A másik "kedves" kis rovar a púpos szúnyog, amely tavaly pár hétig rendesen megkeserítette az életemet. Aki nem tudja, róla van szó: [link]

Nagyon apró, és a sima szúnyoggal ellentétben teljesen hangtalanul repül. Tavaly valahogy bekerült egy a lakásba, és hetekig alig tudtam aludni, mert minden éjjel iszonyatos viszketésre ébredtem. A testem teli volt fájó, viszkető, nagy vörös csípésekkel, amik 2 hétig is megvoltak. A legjobb, hogy eleinte fogalmam sem volt, mi okozza, gyanakodtam az ágyi poloskától kezdve mindenre, a teljes szobámat felforgattam, sikertelenül. Nagy nehezen jöttem rá, hogy ez a kis dög okozza, meg egyszer talán láttam is repkedni. Agyoncsapni vagy lefújni lehetetlen, mert iszonyatosan gyors és pillanatok alatt eltűnik. Egyszer csak eltűnt, de addig is semmit sem tudtam vele kezdeni, a végén már féltem aludni menni a saját szobámban.

2020. júl. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Kint szúnyog, légy.

Bent molylepke. Este folyton nekem repül :D

2020. júl. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mindet. A legundorítobb viszont poloska.
2020. okt. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!