Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A budapesti vagy a nyíregyházi...

A budapesti vagy a nyíregyházi/sóstói Állatkert a jobb és miért? Ki mit ajánlana?

Figyelt kérdés

Árak tekintetében láttam hogy a diák jegy között 100 Ft eltérés van és a sóstói a drágább, de ez nem mérvadó különbség.

Hol van jelenleg több látnivaló, szebb, rendezettebb terület, hol érzed magadhoz közelebb az állatokat, stb?

Egy régi (kb 9 éves kérdést találtam ebben a témában, abban többen a sóstóit ajánlották), de kíváncsi vagyok jelenleg 2020-ban kinek mi a tapasztalata.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. júl. 12. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Szép a nyíregyházi, pár éve voltam ott, de akkor szörnyen lehangolónak találtam, hogy az összes nagyobb állat rettenetesen sovány volt, nem tudom miért (nyár végén voltunk pedig). Azonban ismerőseim szerint rendben van az az állatkert, és nem tapasztaltak ilyesmit eddig, mint én, lehet csak egy rosszabb időszakban voltam ott. De emiatt az élmény miatt én inkabb a budapestit ajánlanám, már csak a város miatt is, mert ha már úgyis erre jársz, akkor az állatkerten kívül (ami nagyon szép, egész napos program ) a várost is jó élmény megnézni. Egyébként mindkét állatkert rendezett, tiszta, nagy területen helyezkedik el, de az állatok számomra túl leharcoltak voltak Nyíregyházán. Illetve maga a város sem jött be sajnos :D Arra készülj fel, hogy hétvégén óriási nagy tömeg van mindkét helyen, úgyhogy hétköznap érdemes menni szerintem.
2020. júl. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
74%
Voltam mindkettő helyen, a nyíregyházi ezerszer jobb.
2020. júl. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

A Nyíregyháziban az a jó,hogy több a büfé és az egyéb pénzlehúzó hely ahol a gyerek nyafogni fog minden sz...ért.Nagyon a pénz lehúzásról szól.

Egy "nyíregyi"

2020. júl. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
78%
Szerintem mindenképp a nyíregyházi. Huzamosabb ideje, talán 5.-ik éve, hogy minden éven ide megyünk. Ez az eltelt 5 év alatt egyszer sem tapasztaltam, hogy soványak lennének az állatok. Kaja, fagyi stb magához mérten nem drága. Ami viszont igaz, hogy hétvégén fullon van, 3 egészségeset nem tudsz lépni.. :D
2020. júl. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
76%
A kettő kissé eltérő jellegű, de a maga nemében mindkettő színvonalas. A budapesti hagyományosabb jellegű álatkert, többségében ketrec mögötti állatokkal, kisebb területen, viszont több fajt bemutatva, de az egész nagyon szépen rendben van tartva. A nyíregyházi ezzel szemben ún. "állatpark", erdei, természetközeli környezetben, nagyobb területen szétterítve, kicsit modernebb felfogásban. Elsősorban földrészek szerint vannak az állatok szétosztva, változatosan berendezett helyszíneken, és sokuknak meglehetősen nagy mozgástér adatik, kevesebb a hagyományos ketrec. Illetve Nyíregyházán igen látványos az akvárium (cápákkal), valamint van fókashow is. De igazából mindkét állatkert nagy élmény, szinte mindegy, melyiket választod. Én azt javaslom, hogy egyik évben az egyiket, egy másikban a másikat nézd meg, egyikben sem fogsz csalódni.
2020. júl. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%

Én idén voltam a Nyíregyháziba 2szer is. Pesten pedig kb 2 éve. A Nyíregyháziról a negatív dolgok:

-a sósvizű akváriumok nagyon elhanyagoltak és nem szépek,teli vannak algával,a cápáknak kicsi a hely

-sok állatnak nagyon kis helye van(pl.flamingó,szurikáta)

-pár állatnak nem volt árnyék ebben a hőségben és egy akkora tál víz se volt kirakva hogy legalább belefeküdjenek(pl. Párducteknős)

-a büfékben dolgozók nagyon bunkók

-a benzinkúton szebb mosdó van mint ott

-a koik,pontyok,aranyhalak(szval az állatok pl:gibbonok melletti tavi halak) állandóan pipáznak,teljesen szenvedtek az oxigénhiány és a tisztíttatás hiánya miatt,annyira elkeserítő látvány volt

-kuka nincs gyakran

-nem a legjobb a térkép amit adnak,a telefonos térkép is egy kuka(korlátlan mobilnettel is)

-néhány helyen vannak ilyen 5méteres alagutak hogy pl. belehet menni az oroszlánketrec közepébe,na az hemzseg a szúnyogoktól. Meg a sok hülye lecipelte oda a babakocsit és velünk ordibáltak hogy ők babkocsival vannak takarodjunk arrébb

-van az a kis állatkerti busztúra(lehet a pestibe is van)de azt a kisjárművet állandóan kerülgetni kellett és egy idő után már olyan idegesítő volt

-a toke- és a nappali gekkónak túl kicsi a helye,min 3szor akkora kellene nekik

-volt egy szegény sárgabóbitás kakadu akinek az egész röpdébe volt keresztbe rakva 2 ág és semmi más,se víz,se kaja,se társak,se valami játék. Szegény kínjába egy lyukat ásott a kerítés mellett

-a gondozók is elég bunkók,az egyik csak ránkmordult hogy nem itt van a bejárat(holott látta hogy már vissza is fordultunk) a másik meg épp a sörényes galamboknak cserélte a vizet a görögteknősök ketrecén átmenve,a tekik követték ő meg felrúgta őket...persze felállítgatta utána mert ott álltunk mellette...

-ez meg csak egy személyes vélemény de ha néhol a mekibe papírszívószál van akkor nem tudom egy állatkerbe miért kell a mai napig műanyagot adni...


Ami viszont tetszett:

-az édesvizű akváriumok gyönyörűek

-a parasztudvar remek

-a Viktória-ház talán az egyik legszebb,tiszta is

-ha előre veszed a jegyet szinte azonnal bejuthatsz,kedves volt az információnál a csaj és megengedte hogy berakjuk a cuccaink

-rengeteg hotel van közel

-az állatok(amiknek a ketrecéhez odalehet menni) nem félnek az emberektől(pl a japik és a koronásgalamb)lászik hogy nincsennek rossz élményeik és gyönyörű fotókat lehet róluk csinálni


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Én személyszerint a Budapestibe mennék szimplán csak a Varázshegy miatt,az nekem a kedvenc részem.


De a Nyíregyháziről leírtam személyes tapasztalataim.

2020. júl. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Tudom nem ez volt a kérdés de a Veszprémi a legjobb. Eleve egy termeszetvedelmi területen van csodaszép környezetben. Ha hétköznap mész talán nincsenek sokan. Én pár éve voltam és lenyűgözött. Az állatok kifutói is nagyon jók, tágasak. És nincs teli büfével meg nincs vursli hangulat. Úgy éreztem magam mintha valami meditterrán országban lennék. Ugyan akkor van azért étterem ami nagyon olcsó volt a Budapesti árakhoz képest. 4 éve voltam remélem azóta nem romlott le. Természetközeli és nem láttqm szenvedő allatokat ami szintén ritka. A másik két állatkert csak a bevételre megy. Minden sarkon bódé hogy vegyél valamit, minden méregdrága és az allatoknak sem jó. A Budapesti látványosabb szebb. Mert műemlék epületek vannak ami tényleg szép és a kerteszetre is adnak. A Nyíreagyháziban nem illeszledik a növenyzet az allat élőhelyéhez. Mindenhol nő a gaz. Elég fura európai erdőben látni trópusi fajokat. Az akvárium meg totál lepukkant. Ha muszáj a kettő közül valasztani akkor inkább a Budapesti. Mondjuk az meg zsúfolt. Túl sok faj kis helyen

De legalább szép meg van mit nézni.

2020. júl. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!