Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan szokassam le a kis...

Hogyan szokassam le a kis foxim az ugatásról, amikor indulunk sétálni?

Figyelt kérdés
Benti kutyus, amikor indulunk már az ajtón belül el kezd ugatni, aztán meglátja magát az ablak üvegében és azt is megugatja. Szerencsére pár lépés, amig kiérünk. Még nincs 1 éves, de nem szeretem, hogyha ugat,nem kell mindenkinek tudni, hogy indulunk sétálni, de még akkor is jelzi ugatással, hogyha valaki nem tetszik neki! Rászólok, beszélek hozzá, próbálom kizökkenteni, de azért vakkant még néhányat. Volt pár kutyusunk, de ezt nem csinálta. tudom mindegyik más, épp azért kérdezek itt, hátha van valakinek ötlete v. tanácsa!

2020. júl. 14. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Örömében csinálja.

Vannak módszerek, amivel ezt a megnyilvánulást el lehet fojtani, de én nem tenném.

2020. júl. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Addig ne menjenek ki az ajtón ameddig ugat. Ha lenyugszik akkor mehettek. A szomszédokat is kérd meg hogy legyenek egy kis türelemmel amíg megtanulja hogy nem szabad ugatni. Mindig jutalmazd meg ha ugatás nélkül megy ki az ajtón. Fontos hogy te legyél a falkavezér, mindig te menj ki/ be elsőnek az ajtón. Ha séta közben megugat valakit, mond neki a tiltószót, pl NEM!, PFUJ!, aztán ha ismered az illetőt akit megugatott, vagy ha hajlandó segíteni, akkor kérd meg hogy sétáljon még egyszer el mellettetek. Ha a kutya jól viselkedik, jutalmazd meg, ha nem akkor mondd a tiltószót és ismételd a gyakorlatot amíg sikerül. A legjobb ha minden alkalommal van nálad egy kis masi amit a kutyád nagyon szeret. Majd légyszi írd meg hogy haladtok. Sok sikert. Remélem segítettem.
2020. júl. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Második vagyok:

Egyetértek az első válaszolóval is, igaz hogy örömében csinálja, de ha nagyon zavaró, vagy ha a szomszédokat is zavarja akkor inkább jobb leszoktatni mintsem harag legyen a szomszédokkat. De ha sétáltatás közben ugatja meg az embereket, akkor azt le kell szoktatni mielőbb (ha agresszíven ugat).

2020. júl. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Aki egy picit ismeri a kutyák agyának működését az tudja (aki nem ismeri annak meg most mondom:D) hogy ez pontosan az ami között a kutya nem tud különbséget tenni: hogy most örömödben ugatsz, úgyhogy szabad, máskor meg nem örömödben, akkor nem szabad. Ezt ő nem érti. Azt kell elérni hogy ha ugat és rászólsz akkor csendbe maradjon, mindegy, hogy éppen miért ugat. 2-es válasz jól leírja az alapelveket, ezeket kell sok szituációban gyakorolni amíg megszokja.


A foxi egy kemény fajta, egy pillanat alatt az ember fejére nő, ha nem következetes és határozott.

2020. júl. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Természetesen vissza jelzek, foxi és kis szertelen, de nagyon okos, értelmes, tanulékony. Persze viszek magammal nasit, de akkor előtte is adok neki! Majd irom, hogy mire jutottam vele. Köszi.
2020. júl. 14. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!