Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A kagylók azt hiszik a halakró...

A kagylók azt hiszik a halakról hogy repülnek?

Figyelt kérdés
Simán azt hihetik. És mi van akkor ha a madarak nem is repülnek hanem úsznak az oxigénben? Mi pedig a talajon mászunk mint a kagylók csak így látjuk. Lehet hogy csak mi emberek érzékeljük a szárazföldet levegőnek, közben meg egy folyékony közeg?

2020. júl. 19. 00:29
 1/10 2*Sü válasza:
92%

> A kagylók azt hiszik a halakról hogy repülnek?


Mivel a kagylóknak nincs központi idegrendszerük, így nem hogy ilyen, de semmilyen gondolataik sincsenek.


> És mi van akkor ha a madarak nem is repülnek hanem úsznak az oxigénben?


Ezt nevezzük repülésnek, mármint a levegőben való „úszást”. De ezek a szavak – repülés, úszás – csak az emberi eleme szülte fogalmak. Ami vízben van, arra az „úszik” szót használjuk, ami levegőben, arra a „repülés” szót.


> Lehet hogy csak mi emberek érzékeljük a szárazföldet levegőnek, közben meg egy folyékony közeg?


Nem, a folyékonyság egy nagyon jól definiált fogalom.

2020. júl. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Hú, sok gond van itt. Már bocsi.

A kagylók nem hisznek semmit, pláne fel sem fognak ilyen fogalmakat, mint úszás vagy repülés.

Az úszás és a repülés között semmilyen összefüggés nincs. Például egy halnak nem kell legyőznie a gravitációs vonzást hogy úszhasson, ellentétben bárkivel aki repülni szeretne.

A levegő nem egyenlő az oxigénnel, az csak egy kisebb részét teszi ki.

A légnemű és folyékony halmazállapot között nagy különbségek vannak. Pl alapvetően a molekulák közti kötések teljesen mások. Megfelelő nyomáson és hőmérsékleten az oxigén is folyékony, a levegőben viszont semmilyen szempontból nem felel meg egy folyadék kritériumainak.

2020. júl. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező,


feldobtad a napom, köszi!

2020. júl. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
XDDD
2020. júl. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

Én azért nem állítanék semmit ennyire biztosra. Sokáig az is tény volt, hogy a csecsemőket nyugodtan meg lehet műteni érzéstelenítő nélkül, mert úgysem érzik a fájdalmat, nincs kifejlődve az idegrendszerük. Aha, a nagy francokat nem érzik, mint az később kiderült. Egyre több kutatás bizonyítja azt is, hogy a növényeknek is vannak érzelmei.

Nagyon gyerekcipőben jár még a tudomány.

2020. júl. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Én az előzőnek a növényes cuccában nem hinnék...

Na de kedves kérdező,hány éves vagy,és ha 12-nél több,akkor hányas vagy kémiából?

2020. júl. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
28 vagyok. Kémiát 2 évig tanultam, 2es voltam végig. Igazából hajnalban ezen gondolkodtam és szerettem volna egy beszélgetést elinditani és örülök, hogy volt aki komolyan meg is válaszolta. Viszont kedves második valaszadó, lenne egy most valóban értelmes kérdésem: hogy érted azt, hogy a vízben nem kell lekuzdeni a gravitációs hatást? A halra ugyanúgy hat a gravitáció mint a kagylóra.
2020. júl. 19. 23:51
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem a 2. vagyok,de a válasz:felhajtóerő
2020. júl. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

kikerültél gyakori instára:D


[link]

2020. aug. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kagylók is úsznak btw.
2020. okt. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!