Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek vadász? 17F

Hogyan lehetek vadász? 17F

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok, mindíg is érdekelt a vadászat, és most már jó lenne elkezdeni ebbe az irányba menni. Mindenképpen az íjas vadászat érdekel (csigás íjjal), szerintem sokkal izgalmasabb, közelebb kell menni az állathoz stb. Illetve olcsóbb is, és engedély sem kell fegyverre. Hány éves kortól szerezhetek íjász vizsgát? Illetve hová kell mennem, ha ezt el akarom kezdeni, milyen tanfolyamok vannak, mennyi idő az egész, milyen feltételek vannak stb. Kb. így minden érdekelne ezzel kapcsolatban. Tudnátok segíteni?
2020. júl. 26. 03:41
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
26%
"sokkal izgalmasabb, közelebb kell menni az állathoz stb. Illetve olcsóbb is, és engedély sem kell fegyverre. " És fölösleges szenvedést okozol vele amikor ölsz. Ne menj vadásznak, nem vagy annak való.
2020. júl. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Akkor ki az, aki annak való? Légyszives az elfogult állatvédők, akiknek amúgy semmi köze az állatokhoz, kíméljenek
2020. júl. 26. 06:37
 3/35 A kérdező kommentje:
Ugyan úgy lehet fegyverrel is szenvedést okozni, mint íjjal. Nem ezen múlik, hanem hogy hol találod el az állatot. Mindkettővel lehet sebezni, annyi hogy az íj egy picit több energiabefektetést és ügyességet igényel, hogy olyan közelségbe kerülj az állathoz, ahonnan már pontosan lehet rá lőni, és engem leginkább ez a része vonz. Ha csak az érdekelne, hogy állatokat ölhessek, akkor azt tehetném fegyverrel is, 200 méterről egy lesen ülve.
2020. júl. 26. 06:48
 4/35 anonim ***** válasza:
66%
Téged pontosan csak az ölés érdekel. Ahhoz hogy íjászkodj, nem kell ölni. Nem állítom hogy később, ha megjön az eszed nem leszel alkalmas vadásznak, de per pillanat az a kategória vagy akit nem szívesen látnék vadászként. Ezt már az "elfogult állaktvédős" dumád is bizonyítja Ugye tudod hogy a vadász és az állatvédő szemlélet nem egymást kizáró ok?
2020. júl. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Miért érdekelne egyből csak az ölés, amiért vadászni akarok? Igen, lehet íjászkodni ölés nélkül is, de egy céltábla csak van egyhelyben, és rá kell lőni. Engem pont az érdekel, hogy megtanuljam az állatok viselkedését, hogyan kell közel kerülni hozzájuk, nyomokat követni stb. Szerintem az íjas vadászat közben a vadász sokkal jobban eggyé válik a természettel. Nyilván a vadászatnak része az ölés is, de egyáltalán nem emiatt akarok vadászni. Ha meg elejtek valamit, valószínűleg az sem valaki falára kerülne dísznek. De előbb is mondtam, ha csak az ölés érdekelne, akkor nem íjjal akarnék vadászni.
2020. júl. 26. 07:35
 6/35 anonim ***** válasza:
73%

Ha tényleg nem bírod felfogni vagy kitalálni magadtól hogy mi a különbség a nyíl, és a golyó között, akkor tényleg jobb ha nem mész vadásznak.


De csak hogy írjak egy példát is... Tételezzük fel elmész vadászni, meglősz egy őzet egy nyíllal, szíve környékére lősz teszem azt verőeret találsz, olyan 15 perc alatt vérzik el,mivel a nyíl elzárja a vér útját közben menekül, és borzasztóan fáj neki, kb 90% hogy az első 5-10 percben még csak nem is kerül sokkos állapotba.

És most tételezzük fel eltalálsz egy őzet hozzávaló lőszerrel,ugyan arra a területre ahova a nyilat lőtted, eret talál, elkezd vérezni kb 3 perc alatt vérzik el, közben kb 1 percet szenved, utána a sokkos állapotba kerül, alig alig menekül inkább 2-3 lépés alatt lerogy.

Megjegyezném sokkos állapotban már se állat se ember nem érez semmit.


Na most már világos miért gáz az ha nyíllal vadászol?

2020. júl. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
59%
Nyomolvasni meg fölösleges már megtanulni, pl a fácánok amiket látsz mind mesterségesen tenyésztett példány, a legtöbbje olyan mint a tyúkok, kis kukorica van nálad odajönnek 2-3 lépésre...
2020. júl. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Gondolom minden vadász úgy születik, hogy már ennek a tudásnak a birtokában van.. 17 éves vagyok, van még elég időm tanulni. Ha tényleg olyan kegyetlen lenne az íjas vadászat, akkor be lenne tiltva, mint a számszeríj. Pár másodperc alatt is lehet íjjal leteríteni őzet, rengeteg youtube videóban is látható. De a kérdésre még senki nem válaszolt, bár legbelül tudtam, hogy hiba lesz ebbe a kategóriába írni, mert itt kb. mindenki elítéli azt, aki vadászik/vadászni akar.
2020. júl. 26. 07:41
 9/35 anonim ***** válasza:
39%

Hogy hogyan lehetsz vadász? Veszel engedélyt és annyi.

Nem nem így születik az ember, de utána tudsz olvasni,illetve logikus hogy a nyíl sokkal hosszabb szenvedést okoz, 17-évesen meg bőven kéne annyi eszednek lenni, sőt 12-13 évesen is. Be lesz tiltva csak idő kérdése max 2-3 év, pl néhány éve még lehetett élőhallal/békával csalizni ma már nem.

Ember te yutube videókra alapozol? Jó isten, komolyan félek nehogy a közelemben lakj... Ahhoz hogy éppen lekapjanak 1-1 olyan lövést hogy gyorsan lerogy a jószág kb 20-30-at le kell lőni, vagy ha elsőre megvan akkor is tiszta vakszerencse....


Én nem ítélek el senkit aki vadászni akar, én is vadászok/horgászok, én azt ítélem el aki hót tudatlan, mindenáron ölni akar, de arra már lusta hogy utánaolvasson...

Pont egy ilyen tudatlan lőtt majdnem agyon mint te...

2020. júl. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Én utána olvastam, de hivatalos oldalakon is alig találtam bármi konkrétumot. Sehol nem láttam, hány éves kortól lehet, milyen tanfolyamok kellenek, stb. Pont ezért írtam ki a kérdést, hogy itt is bővítsem a tudásom. Annak meg, hogy valaki majdnem lelőtt, nem hiszem, hogy sok köze lehet ahhoz, hogy mennyire volt tudatlan. Valószínűleg minden vadász tudatlanul kezdi, pont azért vannak a tanfolyamok, hogy megtanulják a dolgokat.
2020. júl. 26. 08:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!