Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A denevér bántja az embert?...

A denevér bántja az embert? Már volt rá példa hogy találtunk az udvaron, vagy még a házba is be jött.

Figyelt kérdés
2020. júl. 31. 16:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. júl. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Volt, Batman:)
2020. júl. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Lena7 ***** válasza:
100%
Nem bánt. Ő jobban fél tőlled mint te tőlle.
2020. júl. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem bánt, nem kell félni tőle, békén kell hagyni őket. Ha a házban van, ki kell kapcsolni lámpákat és ki kell nyitni ajtót, ablakot hogy kimenjen. Egyszer nem tudom honnan, de biológia órán elkezdett repkedni egy denevér körbe-körbe az osztályban. Mindenki visított, kinyitották az ablakokat de nem ment ki. Én megevártam míg leszáll, megfogtam két kézzel és kidobtam az ablakon. Nem csinált semmit de inkább ne fogjátok meg szabad kézzel mert lehet hogy megharap. Ha nem nyúlsz hozzá akkor esze ágában sincs megtámadni.
2020. júl. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Négyes vagyok

Ha azért félsz tőlük mert azt hallottad hogy vérszívó, az nem igaz, a hazai denevér rovarokkal táplálkozik. Van egy denevér faj ami vérrel táplálkozik, de olyan nincs nálunk, csak Amerikában és azok is csak állatokból szívnak vért nem emberből.

2020. júl. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántja az embert, sőt fél tőle. Esténként nálunk is vannak, néha a fejünk felett repülnek el pár méterrel, amikor kint ülünk. Aranyos teremtmények.

Bár sajnos a kiscicám széttépi őket és megeszi.

2020. júl. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Betévedt hozzánk egy kicsi denevér és tegnap óta az egyik üres szobánkban van amit nem használunk semmire. Onnan nyílik az erkély. Ablak ajto nyitva de mégsem megy ki.
2020. júl. 31. 16:58
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Tegyétek ki kesztyűben. Nem érdemes bántani, rohadtul hasznos, megeszik mindenféle bogarat beleérve a szúnyogokat is. Csak nem olyan menő mint a fecske. Én mostanában kezdem őket gyakrabban látni, aminek örülök.
2020. júl. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Dehogy bántjuk! Eszemben sem volt, elengedjük.
2020. júl. 31. 17:07
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem bánt a denevér csak kellemetlen amikor a fejed felett 10 centivel suhan el kétszázzal

De még jó, hogy nem a Fülöp szigeteken lakunk mert ott 1 méteres, egykilós denevérek repkednek (bár azok se bántanak mert növényevők)

https://www.youtube.com/watch?v=AOWC_tyY0CI

2020. júl. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!