Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy az állatgondozáshoz nem kell végzettség?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen találkozok ezzel, többnyire itt, hogy az emberek azt hiszik, hogy az állatgondozás annyiból áll, hogy odamész, megeteted, megsimized a fejét és kész. Hó végén meg kapod a fizut. Miből gondolják azt az emberek, hogy nem kell több évig tanulni ahhoz, hogy állatgondozó vagy legalábbis mezőgazdasági végzettséged legyen?


Ez egy szakma!

Én szakirányú érettségit tettem plusz két év technikumot majd egy éves továbbképzés fősulin.


Egy állatgondozónak nem annyit kell tudni, hogy melyik kaja a kecskéjé és melyik a sasé...



2020. aug. 11. 19:42
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
85%
Hát,ok.
2020. aug. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
71%
Rendben.
2020. aug. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%

Nincs beivódva a köztudatba, ennyi.


Offenzíva nélkül, engem is felvilágosíthatnál, hogy még miket kell tudnotok, nektek szakmabelieknek, elég akár címszavakban is.


Mert pl. én is állattartó vagyok, mindennap etetek-itatok, hetente takarítok, ha beteg az állat, akkor orvoshoz viszem. És nem tudom hova tovább. Nyilván a takarmányozásnak és a tartási körülményeknek utánanéztem, kellő képen tájékozódtam, és nem érzem úgy, hogy hiányos a tudásom. Pedig 19 éves zöldfülű vagyok, semmilyen eféle oktatásban nem vettem részt.


Egyedül a tenyésztés az, ahol úgy érzem, hogy eléggé keveset tudok, de az meg megint egy más szakma mint a tiéd, és jó magam nem is erőltetem, nem vallom magam tenyésztőnek. A saját szaporulatot lehozom, de nem nepperkedek semmiféle satnya "de ez fajtatiszta" állattal, mert annyit azért látok, hogy nem felel meg a fajtastandardnak.

2020. aug. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért, mert aki nem tanulta a szakmát, azt látja, hogy a paraszt bácsi állatai életben vannak, ezért azt hiszik, hogy ez milyen könnyű dolog, hiszen a bácsi is végzettség nélkül csinálja.
2020. aug. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Igazából elég jól elmondtad. Szaporítási eljárások, tenyésztés, keresztezés, takarmányozástan, kórtan, etológia, tartástechnológia, ipari technológiák, termelés, gazdaságtan, marketing, stb.
2020. aug. 11. 19:52
 6/24 anonim ***** válasza:
19%

Azért hiszik azt,mert nem kell hozzá...


Tudod,a több év tapasztalat,és a végzettség nem ugyan az...


De egyébként egyetértek a többivel,csak ez egy kicsit zavaros!

2020. aug. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
32%
Még annyit hozzáfűzok,hogy természetesen,ha valaki mezőgazdasági területen gondolkodik,ott természetesen szükséges,de pl.:kutyák,macskák hasonlók gondozását azért elég elvetemült dolog lenne végzettséghez kötni!
2020. aug. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%
Mert falun még sok helyen tartanak háziállatot, legalább csirkéket. De a köztudatban ténylegesen az van, hogy aki beleszületett a paraszti életbe, az nem végzett 4 eleminél több iskolát, otthon a szüleitől megtanulta az állatgondozást, ha esetleg béresnek ment, akkor a gazdától, ha juhásznak ment, akkor csak a furulyázást kellett megtanulnia, a disznópásztornak meg havert kellett szerezni, hogy együtt őrizzék az állatokat. Valljuk be, bizonyos szinten magasabb tudásanyag nélkül is lehet gondozni állatokat. Mint ahogy házat is lehet építeni építész(mérnök) nélkül. Legfeljebb az alaposság lehet eltérő.
2020. aug. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
42%

Köszönöm kedves kérdező, de látod erről beszélek.


A való életben töredék tudás is elegendő.


Rengeteg olyan "kisgazda" van, aki mondjuk tart 100 tyúkot a nagy udvarában, és annak az állatai köszönik szépen vígan el vannak és hozzák a várt termelést is. Mert nem kell 2 évig tanulni ahhoz, hogy az ember tudja: hely kell, minőségi (!) takarmány kell, takarítani/fertőtleníteni kell, és minden gyanús dolognak utána kérdezni, ha netalán baj lenne, de abba is belerázódik az ember. Pl már a leggyakoribb betegségek okát, tüneteit, kezelését már én is tudom.


Nem kell hozzá se marketing, se technológia, ez mind csak maszlag, hogy 1 helyett 2 év legyen. Mert nem mondom, ha agrárvállalkozó akar lenni valaki, akkor nyilván elkellhet, de ezekben a körökben mozogva én azt látom, hogy csak lesni kell, hogy ki hogy csinálja, kérdezni és gondolkodni és ugyanott van az ember, sőt előrébb, mert már dolgozott valamennyit.


De itt most állatgondozóról van szó, ami az én olvasatomban (ha foglalkoztatnék valakit ilyen címen) és gondolom így a legtöbb emberében könnyű fizikai munkát jelent: kiadja a takarmányt, ad friss vizet, esetleg takarít és ránéz az állatokra, hogy egyik sem sánta, vakarózik, vagy tüsszög és ennyi. Ehhez nem kell tudomány, csak egy kis tapasztalat.

2020. aug. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

#6-os


Jogos. Ebben van igazság. Igazából az egyik állatkertes kérdés után ugrott ez be.

Mondta a kérdező, hogy ő nagyon szereti az állatkákat, szívesen dolgozna állatkertbe. De ugye ez nem elég.

2020. aug. 11. 21:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!