Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy az állatgondozáshoz nem kell végzettség?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen találkozok ezzel, többnyire itt, hogy az emberek azt hiszik, hogy az állatgondozás annyiból áll, hogy odamész, megeteted, megsimized a fejét és kész. Hó végén meg kapod a fizut. Miből gondolják azt az emberek, hogy nem kell több évig tanulni ahhoz, hogy állatgondozó vagy legalábbis mezőgazdasági végzettséged legyen?


Ez egy szakma!

Én szakirányú érettségit tettem plusz két év technikumot majd egy éves továbbképzés fősulin.


Egy állatgondozónak nem annyit kell tudni, hogy melyik kaja a kecskéjé és melyik a sasé...



2020. aug. 11. 19:42
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
54%

"nagyüzemi állattartó telepet menedzselni és stb és stb."


Na igen, ezért kértem, hogy tisztázzuk, mit is csinál egy állatgondozó.


Mert alaphelyzetben erről a szóról az jut eszébe a hétköznap embernek, hogy etet-itat-takarít amihez egyáltalán nem kell képzettség.


Meg attól hogy ismeri az ember, hogy mi a probléma, attól még az állatorvos fogja megoldani, nem a "szakember". De az állatorvosig meg bárki eljut, aki látja, hogy baj van.


Az inszeminálás meg megint egy külön történet. Nem tudom, hogy az állatgondozókat képeznek e arra is, de mégegyszer hangsúlyozom, az átlagember, aki NEM szakmabeli nem erre asszociál.


De nem kell azért lepontozni, amiért válaszoltam a kérdésre. Minden más ember is így gondolkodik, aki miatt a kérdező panaszkodik.


Úgy tudtam, hogy az a kérdés, hogy miért nézik semmibe ezt a szakmát, nem az, hogy miért nem kéne...

2020. aug. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
0%
Azért a macskám tartásához nem fogok évekig szakmát tanulni, köszi
2020. aug. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen állatgondozó. Például egy baromfitelepen? Semmilyen végzettség nem kell hozzá.


Mit kell csinálnod?


- Almozni. Beviszed/beviszik az ólba a bálát, azt te villával szétteríted. Nem kell hozzá semmi tudás.


- Etetni/Itatni. Ezek már automatizálva vannak. Csak fel kell töltened a vizet, illetve megnyomni az etető gombot. Vannak még olyan telepek, ahol zsákos megoldással etetnek, de szerintem ez már nagyon ritka - vagyis inkább az olyan igénytelen telepeken van már csak, ahol például lúdaznak mondjuk.


- Gyógyszert feladni. Tudod, hogy 250g kell ebből, azt beletöltöd a vízbe és ennyi.


- Egyéb kisebb feladatok.


Egy szó, mint száz: Az állatgondozó nem gondolkozik, csak feladatokat végez, amiket kiadnak neki. :)


8 általános elég ehhez a munkakörhöz.

2022. máj. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

12

Nem bírom kihagyni, bocsánat ! :)

a "bojler" az vízmelegítő, a brojler, na az a csirke !

máj. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!