Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tanultatok meg ugratni?

Hogyan tanultatok meg ugratni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 5. 21:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Viszonylag könnyen:)

Kérd az edződ segítségét!

2010. aug. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
48%
csináj ugy ahogy a kutya. nyisd ki a szád és csahojj
2010. aug. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

de lóval XDXD

igazából nekünk van három lovunk. és nem lovasiskolában, de ott tanultam meg még régen az ügetést és vágtát azok nagyon jól mennek de az ugratást magamtól kéne megtanulnom.. csak nem tudom hogy kezdjek hozzá. de már ugrattam egy pici akadályt

2010. aug. 5. 21:50
 4/20 anonim ***** válasza:
Kedves második válaszoló, nem ugatni, hanem ugratni - bár elsőre én is rosszul olvastam :)
2010. aug. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
akkor már értem hogy miért írta a csaholást :P
2010. aug. 5. 21:54
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok!

Jó úton haladsz:)

Először kisebb faágakat aztán egyre nagyobb tárgyakat próbálj meg átugratni.

Sok sikert:)

Jó lovazást!

2010. aug. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ ^^

de azt ha a lovon ülök akkor hogy érzem ha túl korán vagy későn ugrik el a ló?

2010. aug. 5. 21:57
 8/20 anonim ***** válasza:

Ezt majd a ló tudni fogja, hogy mikor ugrik el:)

Neked ezt meg kell érezned és a kellő pillanatban kicsit felemelni a nyeregből a feneked és rádőlni a ló nyakára.

Valahogy így: [link]


De arra vigyázz, hogy amikor a ló az akadályon túl van akkor be ne verd a fejed a nyakába ( TAPASZTALAT! :D ), szóval utána ülj vissza a nyeregbe és ne hajolj a lóra:)

2010. aug. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

vigyázni fogok :P

2010. aug. 5. 22:11
 10/20 lexi900926 válasza:
Én 14 éve lovagolok, és edzővel tanultam ugrani, de talán tudok tanácsot adni. Nos nem tudom milyen felszerelésekkel rendezkezel, de ha gondjaid vannak az elugrással, rakj fel egy pici akadályt, és 3 lépéssel elé tegyél le egy rudat a földre. Célozd meg a rúd közepét, először inkább ügetésben. A szárakat tartsd röviden, de hajtsd erősen előre. Nekem ezt az edzőm úgy magyarázta, hogy tartsd vissza az erejét, és mikor rúdhoz érsz, rakd előrébb a kezeid, ezzel adsz neki nagyobb szárat. Vagyis ne a szárakat engedd ki, hanem a kezed vidd előrébb. Ha ott egy rúd az akadály előtt, akkor rákényszeríted, hogy a földön fekvő rúd után az akadályt ideális távolságról ugorja meg.
2010. aug. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!