Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kb.5-6 cm hosszú, fekete...

Kb.5-6 cm hosszú, fekete bogár mi lehet, ha nem csótány?

Figyelt kérdés
Ma hajnalban találtam a fürdőszobában, de a férjem nem tudta megfogni, eltűnt valahova. Most lezártuk a f.szobát, mert neki dolgoznia kell menni. Szerinte nem csótány, mert olyat már látott sokat :( De akkor mi? 4 éve lakunk itt, soha semmi ilyet nem láttunk, 4.-legfelső emelet, tégla ház, sehol nincs mocsok, a lakók is rendesek(20 lakásos). Fóbiásan rettegek az ilyenektől, már szakemberhez is fordultam emiatt régebben, de nem használt, kicsit sem. Szerintetek hova bújhatott egy olyan rohadt nagy bogár? 1 óráig kereste bent. Azt sem tudom, hogy fürdetem meg este a kisfiamat, most is remegek. Kérlek, adjatok valami tippet, hova bújhatott, hogy foghatjuk meg, mi lehetett az???? Ja, szúnyoghálónk is van mindenhol....
2010. aug. 6. 05:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy nincs igazam de nagy a valószínűsége,hogy mégis.Sajna ilyen nálunk is volt,és sajna az is csótány,hiába nagy a tisztaság nálunk is.Vagy valamelyik szomszédnál van nagy retek vagy a tárolóban szaporodtak el és rajzottak szét a szellőzőn keresztül.Azt tudom tanácsolni,hogy a szellőzőkre tegyetek fel szúnyoghálót és nézzétek meg az illesztéseket + nincs e lyuk a fal és a padló között a sarokban meg ilyen helyeken.
2010. aug. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Vízvezetékek mentén is szoktak közlekedni. Irtani csak csak egész házban egyszerre van értelme.

Csak mellesleg megjegyezném, a csótány nem bogár! És inkább vöröses mint fekete.

2010. aug. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:

Próbáljatok meg csótánycsapdát kirakni, hátha belemegy. Az elvileg minden mászó rovarr és bogár ellen jó.

Mezei futrinka?? Gyors lábú bogár, víz közelében szeret lenni, főleg éjjel aktív, hasonlít a csótányra.

Júniustól augusztus végéig vabn a rajzása, ilyenkor többet látni.

[link]

2010. aug. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:

08:11


rovar

és a futrinka sem bogár, hanem rovar

2010. aug. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Könnyen lehet konyhai csótány, közismert nevén svábbogár. (A nagyobb, fekete.) Magyarországon 3 csótányfaj él. Amit az előző leírt, a német csótány. (A kisebb, vörösesbarna.)

[link]

2010. aug. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

@8:12

A futrinka viszont bogár.

2010. aug. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszi!

Megnéztem még hajnalban az erről szóló néhány kérdést, és nem futrinka, nem hőscincér :( Mert az azt jelentené, hogy csak 1 van. Most nem merek bemenni wc-re sem, elmegyek a kicsivel a szüleimhez, 4km-re laknak.

Az egyik rémálmom vált valóra, ugyanis én is attól tartok , hogy csótány, csak a férjem letagadta, hogy ne költözzek ki gyerekestől azonnal a játszótérre. :((((

És nem vörös volt, hanem fekete! És nappal előjönnek?

Köszönöm, hogy válaszoltatok!

2010. aug. 6. 09:24
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Elő,sorstársam.Én is rettegek tőlük,elszladok,ha meglátok egyet,ami a 130 kilómmal szórakoztató látvány lehet.

A párom szerencsére semmitől nem fél,úgyhogy Ő megoldja a problémájukat.

Egyébként mikor nálunk volt,kihívtunk egy céget,és többet nem láttunk csótányt a lakásban,pedig csak mi irtottuk,és a ház tele volt.

2010. aug. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%

"08:11


rovar

és a futrinka sem bogár, hanem rovar"


Bocs, hogy offolok, de:


Fogalomzavaraitok vannak. A bogár meg a rovar nem két egymással egyenrangú kategória, mint mondjuk a madarak meg az emlősök, hanem a bogár a rovarnak egy kategóriája, mint mondjuk az emlősön belül a rágcsálók. A bogarak a rovarok legnagyobb rendje. A futrinka pedig igenis ide tartozik. A csótány pedig valóban nem ide, hanem a csótányok közé:D Ennek ellenére mindkettő rovar.


Na de: lehet, hogy futrinka.

Avagy lehet ilyen is: [link]

Ez lisztbogár.


És még valami: bogaraktól nem kell félned! MINDIG jobban félnek tőled, mint te tőlük! Te egy óriás vagy hozzá képest, bármikor bármit csinálhatsz velük. Nincsenek emberevő bogarak. Nem veszélyesek. Van pár, amit nem fognék meg, egyszer pl. megharapott egy nünüke:D De csak önvédelemből harap, ha a toránál fogod meg, semmit nem tehet. A csótány már nagyobb spíler, az az atomrobbanástól kezdve mindent túlél:D Jóval előttünk élt, és valószínűleg jóval tűlél minket.

2010. aug. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszi a felvilágosítást, de egy fóbiásnak hiába magyarázod el racionálisan, hogy nem kell félni tőle. Bárcsak így érezném, ez nem olyan egyszerű. Cserebogarak idején este 6 után pl. utcára sem megyek. De amúgy aranyos vagy!!! :)

Most értünk haza nemrég.. :( A férjem feltúrta a fszobát, de sehol semmi. Bepurhabozta a csövek melletti réseket. Ha mégegyszer egy ilyet látok, tényleg nem alszok itt többet. Bárcsak egy albérlet lenne, akkor simán lépnénk...

Köszi mégegyszer, + hogy nem hurrogtatok le, hanem normális válaszokat adtatok. Ja, és ha befújta azt a rést, és elvileg nincs másik rés (remélem), és olyan szellőző lyuk sincs, akkor ugye nem tud már ide jönni?

2010. aug. 6. 21:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!