Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért teszik fel az emberek a...

Miért teszik fel az emberek a kérdést hogy meghal-e az állatuk, ha egyszer semmit nem tesznek ellene?

Figyelt kérdés
Sok olyan kérdést látok,hogy van egy háziállata,és megbetegszik,és már hetek óta beteg,és végül itt kérdezi meg hogy most meghal-e,pedig ennyi idő alatt biztosan elvihette volna állatorvoshoz.Ha meg sajnálja rá a pénzt úgy is miért kérdezősködik itt?Egyáltalán miért fogad be valaki egy állatot ha nem törődik vele?
2010. aug. 6. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Na, ezt én sem értem. Ha az az ember tényleg szeretné, és törődne az állataival elvinné az orvoshoz. Én kérnék kölcsön, ha úgy hozná a sors, vagy megkérnék valakit vigyen el, de nem tudnám nézni, ahogy szenved.
2010. aug. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mert "jó gazdik"...én meg hülye liba vagyok, mert inkább elviszem orvoshoz, bagatell dolgokkal is és nem eszem csak zsíros kenyeret egy pár hétig, ha muszáj nagyobb összeget fizetni
2010. aug. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Van, ami ellen az állatorvos se nagyon tud mit tenni (nekem madaraim vannak), ezeket megértem, hogy máshol keresnek megoldást (madarak esetén a tenyésztők többet tudnak, mint az állatorvosok), amelyik állatokat lehetne kezelni, és nem ilyen kritikus pontja az állatorvostannak, mint a madarak, hát nem tudom, ha van pénze, akkor nem értem, ha nincs, akkor lehet, hogy nem is tudna honnan kölcsön kérni a gyógyításra, nincs mindenkinek segíteni tudó ismerőse (az én családom se adna, a barátaim meg nem tudnának).
2010. aug. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De van pár olyan piti dolog,mint pl. egy kis fertőzés,vagy amikor rovarok vannak benne.Állatorvos könnyen eltüntetné,és nem is több 10 ezer forint!Értem én hogy nincs rá pénz,de akkor miért fogadnak be állatot?
2010. aug. 6. 15:08
 5/11 anonim ***** válasza:

nem tudom, ezt én se értem. nekem 2 macskám van (19 éves és egy 4 éves). ha bármelyikben lenne valami vagy csak akár megfázna (ez sajnos az öregnél gyakran van így) rohanni szoktam az állatorvoshoz, hogy adjon neki injekciót. ez úgy havon 10.000 kb, de én nem sajnálom rá a pénzt, mert nem vagyok érzéketlen az állataimmal szemben.

amúgy erre gondolsz? ez engem is nagyon felháborított :@

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__1069272-mi-a..

2010. aug. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
második vagyok, amikor összeszedtem a blökim az utcáról, még jól álltam anyagilag, most nincs munkám már majdnem 2 éve, nem fogom kidobni az utcára ezért....megoldom...a párom kutyája is mentett eb, szintén nem fogjuk kidobni, mert nem telik rá, pedig sajnos rá kell költeni a legtöbbet, mert évente 3-4× összeszed valamit...:S ...
2010. aug. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ!15:17es nem csak arra gondolok,sajnos van még ilyen bőven.Sajnos pont olyan nem válaszol akit nem érdekelnek az állatai csak vannak de ha beteg nem érdekli.Bár megértem ha nincs pofájuk ide írni.
2010. aug. 6. 15:24
 8/11 Bozsikrisz ***** válasza:

Az embert megnyugtatja, ha mások azt mondják, hogy nincs nagy baja, esetleg egy kis ez, vagy az.

De akik ezt mondják, többnyire mind laikusok, szóval nem biztos, hogy rájuk kellene hallgatni.

Én már túl vagyok azon, hogy minden aprósággal rohanjak az állatorvoshoz. Pl. egy egyszeri hányás miatt, vagy azért mert a kutyámnak félévente mindig leesik a mellső lábán az ötödik körme. (kicsit kacsán nő, és beakad, letörik, majd kinő az új)

Olyan is volt, hogy egyik reggel sántítva ébredt. Én azonnal szabadnapot vettem ki, vittem a dokihoz, ő megnézte, akkor nagyon fájlalta még a lábát, elküldött röntgenre, a rtg. felvétellel vissza a dokihoz. Mire visszaértünk már semmi baja nem volt, és a röntgen sem mutatott semmilyen sérülést. Valószínűleg megrándult. Egy szabadnapom, és kb. 12 ezer Ft-om bánta.

Ma már nem vagyok ilyen pánikolós, és felismerem, ha komoly baj van. És ha komolynak ítélem a problémát, akkor a föld alól is előszedem az állatorvosunkat:) Nem később, hanem azonnal! És akkor nem gondolkozok azon, hogy mennyibe fog kerülni.

2010. aug. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem ide inkább gyerekek írnak, olyanok, akiknek még nincs saját jövedelmük, vagy nagyon minimális (diákmunkából pl.), a szülő meg csak megveszi az állatot, aztán nem segít semmit, a gyerekre bízza a többit. No, ez a szülő hibája sajnos.
2010. aug. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: mind1 hogy kinek a hibájából hal meg esetlegesen egy szegény állatka,főleg egy felnőttben lehetne ennyi felelősségtudat,hogy nem elég egy állatot beszerezni,gondozni is kell.Egyébként én sem rohanok minden apróság miatt orvoshoz,ahogyan ha én vagyok rosszul,én sem megyek minden kis apróság miatt orvoshoz.
2010. aug. 6. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!