Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Meghalt a tengerimalacom,...

Meghalt a tengerimalacom, tudnátok mondani pár vigasztaló szót?

Figyelt kérdés
Borzasztóan el vagyok keseredve, és rettentő bűntudatom van... Ivartalaníttattuk a hím tengerimalacunkat, aki teljesen egészségesnek tűnt és még fiatal volt (most lett volna 1 éves,lassan) Csütörtökön volt a műtét és úgy tűnt minden rendben ment. Már hazafele az úton ragcsálta a szénát, itthon is eszegetett, ivott is, kapta az előírt mennyiségben a fájdalomcsillapítót. Ma dèlutánig minden rendben is volt... Vagyis úgy tűnt. Aztán eszrevettük, hogy kicsit húzza a hàtsó lábát és meg van duzzadva az alhasa, a műtéti hegnél. Sirdogálni is kezdett. Azonnal felhívtuk az àllatorvost, aki azt mondta ez lehet teljesen normális, ha holnapig nem javul vigyük be az egyik holnap is rendelő kollegajához. Nekem majd megszakadt a szívem, mert el kellett mennem otthonról, dolgozni. Férjem otthon volt vele és figyelte.Par órája úgy tűnt javul az állapota, már nem sírdogált, és mintha élénkebb lett volna. Aztán mire végeztem, férjem már a rosdz hírrel fogadott... Minden olyan hirtelen történt. Azt mondta, elkezdte rahcsálni a szénát, és aztan a másik pillanatban már nem vett többet levegőt... Nagyon szomorú vagyok. Es bűntudatom van. Rossz embernek érzem magam. Úgy érzem gyilkos vagyok pedig csak jót akartunk. Az egész ott kezdődött, hogy a tenyésztő nekünk 2 hímkènt adta őket, és a nyár vègén megszületett a 3. Ekkor szembesültünk a ténnyrl, hogy bizony a tenyésztő tévedett. De mégis, nem tudom mit tehettünk volna. Az ivartalanítást jónak láttuk. Hát nem sikerült. :'(

2020. okt. 3. 01:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ez most nagyon jól esett! Szerinted nem fáj és nincs eléggé bűntudatom?
2020. okt. 3. 01:20
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudhattátok, hogy ez lesz, nem vagytok hibások, ti jót akartatok. Attól el hiszem, hogy most nagyon bánt a dolog. Kislány koromban egy kiscicát láttam meghalni és nem tudtam rajta segíteni, örök nyomot hagyott bennem, azóta az állatokkal próbálok a lehető legjobban bánni, így próbálom "kompenzálni" az akkor történteket. Te is csak azt tudod tenni, hogy az állataiddal jól bánsz, a többi már sajnos nem rajtunk múlik. Az orvossal azért beszélnék, hogy mégis ez hogy fordulhatott elő ilyen váratlanul. :(
2020. okt. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Jót akartatok ?

Egy élő állatot megcsonkíttatni, az kinek jó ?!

Szegény tengerimalac,bele is pusztult annyira "jó volt neki" amit tettetek vele.

2020. okt. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Inkább aludd ki magad 4-es, most nem arról van a vita, hogy mennyire jó dolog az ivartalanítás, nyilván fel lehet hozni érveket ellene és mellette is, azt mi itt nem fogjuk tudni megfejteni, hogy mi a legjobb megoldás.
2020. okt. 3. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon köszönöm, hogy írtál, amint lehet beszélek az orvossal. Mert egyszerűen fel nem tudom fogni, hogy történhetett ilyen hirtelen, azok után, hogy tegnap mikor megvizsgáltak a műtét előtt is, semmi rendellenességet nem talaltak, és a műtét is állítólag rendben ment. Mikor értementünk teljesen maganál volt, és nem latszott rajta semmi.
2020. okt. 3. 01:47
 6/11 A kérdező kommentje:
A franc se tudja mi lett volna jó... ha nem ivartalaníttatsz az a baj, ha igen, akkor meg megcsonkítod,nem tehet az ember jót. Hidd el rettenetesen faj es nem bocsátom meg magamnak egy hamar.
2020. okt. 3. 01:51
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Remélem eltemettétek.


Ha következőnek nem tengerimalacot akartok, akkor:


Állatot menhelyről kell hozni, naponta altatnak el ártatlan jószágokat. Nem tenyésztőtől. És rengeteg állat vár gazdira.

2020. okt. 3. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha kocsival mentek valahová, akkor is szétcsattannak a rovarok a szélvédőn, eső után átmentek csigákon, éjszaka elüttök macskákat.

Szóval mi számít ölésnek és mi balesetnek?

Ha kiszalad elég egy gyerek az útra, miközben te szabályos voltál, és meghal, akkor sem büntetnek, mert nem hibáztál, de ettől függetlenül lehet mehetsz pszichológushoz, HA nem tudsz továbblépni.

Nincs vigasztaló szó, megöltétek, de baleset volt. Egy élőlényt addig kell szeretni, amíg él. Utána neki már rohadtul mindegy, téged meg felemészt, ha nem lépsz tovább.

2020. okt. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8%
Nagyon sajnálom de...az csak egy malac.Nem kutya vagy macska.Megértem h fáj,ne érts félre.Tengerimalac ivartalanítás???Mikor én gyerek voltam,ha kiakartam volna ivartalanitani körberöhögtek volna kb.Mi lesz a következő??Ezekre is ruhát adtok mert fázik???Felnőtt emberként kéne már viselkedni és úgy is gondolkodni...és tényleg sajnálom
2020. okt. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
7-es: eltemettük, persze.
2020. okt. 3. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!