Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a lovam nem...

Mit tegyek, ha a lovam nem akar jobb kézre beugrani vágtába?

Figyelt kérdés
Bal kézre simán beugrik, viszont jobb kézen kínszenvedés beugratni, és ha be is ugrik rögtön elkezd ugrálni, és elvisz jobbra-balra... Pedig bal kézen egy kisangyal... Orvossal megnézettük a lábát, de semmit nem talált :S
2010. aug. 7. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Futószáron lovas nélkül is ez a műsora? És futószáron lovassal?
2010. aug. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először próbáld meg futószáron lekötővel, majd futószáron lovassal, és ha már jól megy akkor mehet szabadon. Ha akkor sem megy szabadon akkor pedig újra futószárra kell tenni.

Ügetésben megy jobb kézre?

2010. aug. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is találkoztam már ilyen lóval, vedd a kezedbe a pálcát, és használd! Nem, nem azt mondom, hogy verd szarrá, de arra való, hogy megerősítsd a jelzéseid! Kicsit tanulja már meg, ki a főnök! A futószáras kezdés se rossz, de ha ezek után felülsz rá, és még mindig csinálja, vegyél egy hosszú, díjlovas pálcát. És picit csípd meg hátul a farát, a hasát vele.

Ezt még nekem az edzőm mondta régen, egy hasonló lóval kapcsolatban, és lám, utána a ló elfogadta, amit akartam tőle.

2010. aug. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Futószáron már próbáltuk, ott is kínszenvedés beugratni, szinte bele kell hajszolni a vágtába, de akkor sem hagyja rá, ugyan úgy ellenkezik, mint szabadon, rugdalózik, sodródik stb. Próbáltuk kikötővel is, lovassal és nélküle is. Szabadon is használom a díjlovas pálcát, és ha be is ugrik, utána nem az a gond hogy hajtani kellene, hanem hogy ne vigyen neki a kerítésnek szemétkedésből, vagy ne csináljon bakkolás sorozatot stb. :S Vhogy csak le lehet nyugtatni, de 1,5 órán át képes egyfolytában menni :( Félelmetes egy ló, igaz még fiatal.
2010. aug. 9. 20:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Scatman-al egyetértek,és szerintem hagyd a díjlovagló pálcát használ "normális rövid" pálcát.Üljön rá szerintem egy kis időre 1x-2x egy tapasztaltabb lovas,és utána te,ha neki jól megy neked nem akkor sajnos meg kell tanulnod neked is megfogni,és kezelni a lovat!(Tudom milyen ez,nem pont ez az eset,de meg kell tanulni,ez ilyen =) )
2010. aug. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáld azt meg, hogy beugratod bal kézen,és egy fél lovardával átmész jobb kézre. Természetesen vágtában. Nem kell itt még ugrásváltás, nem baj ha ellenvágtázik. Csak próbáld meg úgy mi történik.
2010. aug. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!