Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutyásokat és macskásokat...

Kutyásokat és macskásokat kérdezem, hogy milyen fajta macskát/kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Tudom, valószínűleg sokszor lehetett ez a kérdés, de azért szeretném feltenni: Szeretnék egy háziállatot (vagy kettőt :D ). Macskában és kutyában gondolkodtam.


Macska: Nekem egy olyan fajtára van szükségem, ami csak úgy "van". Tehát, ha hazajövök a munkából, lefekszem a kanapéra, nézek egy filmet és ő csak odafekszik és én simogatom. Valami ilyesmi típusra gondoltam. Ha finom, puha a bundája, az csak még jobb :) Tudom, minden macskának van egyfajta személyessége, de általában a fajta meghatározó, de mivel én teljesen kezdő vagyok, nem tudom merre felé keresgéljek.


Kutya: Egy közepes méretű barátságos, de házőrző típusra gondoltam. Egy tipikus olyan kutyusra, amely ha kiülök a kertbe olvasni, mellém fekszik, de persze ugyanakkor játékos is. Tudtok ajánlani fajtákat, amelyek közül keresgélhetek? :)


Előre köszönöm a válaszokat!



2020. okt. 11. 14:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Na utolso, ilyenrol meg nem is hallottam, hogy a macska raszoktatja a kutyat a szokesre. Mas volt nalatok a baj, nem ez. Egesz eletemben voltak kinti-benti kutyaim es macskaim, a kutya soha nem szokott meg, mig a macskak mentek, amerre lattak. Mostmar maskat csak bent tartok, regen a szuleim nem engedtek meg egyebkent, volt is, amit sajnos elutott egy auto :(. Kerdezo, egyszerre ket kolyok allatot ne vegyel magadhoz, mert kegyetlen nehez lesz. Eloszor az egyik, es ha azzal mar kialakult a rutinotok, akkor johet a masik, meg tudjak szokni egymast igyis. Tovabba szerintem inkabb azt kell merlegelned, hogy mennyit tudsz bevallalni. Kutyaval sokkal tobb feladat van, tanitani kell, hoban-fagyban vinni kell setalni minden egyes nap, hiaba van kert, begolyozik, ha nem eri uj inger, es rombolni fog, szokni fog, stb. Ehhez kepest egy macskaval fele annyi feladat van szerintem. Szoval gondold at, hogy neked mi fer bele, aztan donts :)
2020. okt. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Macskából mindenképp Brit Rövidszőrűt ajánlok, nagyon puha cuki és egész nap alszik.

Kutyából kistermetű lusta kutyafajtát ajánlok de ezek nem jók házőrzésre pl.: shih tzu lusta, néha játékos de kozmetikába kell vinni és lakás kutya.

2020. okt. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
#11 akkor engem is félrevezettek, bocsi, ha nem létezik ilyen és hülyeséget írtam :D
2020. okt. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

" Egy tipikus olyan kutyusra, amely ha kiülök a kertbe olvasni, mellém fekszik, de persze ugyanakkor játékos is."

Az megvan, hogy egy kutyán naponta min. kétszer le kell fárasztani? Testileg is agyilag is! Ez kb annyit jelent, hogy reggel elviszed sétálni megfuttatod, alaposan megizzasztod (kb másfél óra), utána lezuhanyozol és mehetsz dolgozni. Ha végeztél, újra ez vár, ha esik ha fúj, ha beteg vagy, ha eltört a lábad, ha cigány gyerekek potyognak az égből, akkor is!

Ez a kutyatartás alapja, ha ezt nem tudod biztosítani, bele se vágjál, vagy legfeljebb valami benti padlócirkálót vegyél. De az meg nem kutya! :-))

2020. okt. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Papucs112 ***** válasza:
Nekem cicából a perzsa jutott egyből eszembe, de ők elég drágák és sokat kell a szőrükkel foglalkozni. A brit rövidszőrű is jó tipp szerintem:)
2020. okt. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Még a perzsa az egyik legolcsóbb a fajtatiszta macskák közül. Pl. még egy brit rövidszőrű is jóval drágább.
2020. okt. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Brit cica 80ezertől 200ezer Ft is lehet.

A perzsa 100-120 ezertől 200-230 ezer Ft körül van.

2020. okt. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
17 Törzskönyves brit macskát 2020ban sehol nem láttam még 80 ezerért.
2020. okt. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Menhely!!! Vagy ha ,,nagyon muszaj" fajtát írni akkor szerintem angol cocker spániel( jellegű) jó lehet. Kérlek ne támogasd a szaporítókat mert gondolom nem akarsz több százezreket költeni +kutyánál oltások stb... inkább menhelyi ingyenes és cuki kutyust válassz.
2020. okt. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolso, ha tenyesztotol vesz allatot, azzal nincsen baj. A szaporitokat ne tamogassa, ebben egyetertek, viszont remelem tudod, hogy a menhely sem ingyenen ad allatot, sok helyen kapasbol oda van irva, hogy 25-30 ezer forintba kerul egy allat elhozatala. Ez egyebkent jogos is, ennel valoszinuleg sokkal tobbet is koltenek egy allatra, csak ne ird azt, hogy ingyenes, mert nem az.
2020. okt. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!