Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy és mivel kell táplálni a...

Hogy és mivel kell táplálni a csontikat?

Figyelt kérdés
Mert a barátnőmnek van horgászbotja, és szeretnénk elmenni horgászni. de mielött még beszerezném a csontit, azt kérdem mivel kell etetni, és hogy kell tárolni őket, hogy több ideig is életben maradjanak?
2010. aug. 8. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
A csonti légylárva.Fűrészporba tedd őket. Etetni úgy tudom nem kell őket, ha hűvös helyre teszed valamivel később bábozódnak be, talán 4-5 napig is eltarthatók csontiként. Aztán mindenképp bebábozódnak.
2010. aug. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

tesóm még régebben,abba a dobozba,amibe megvette őket,berakta a hűtőbe és másnap el is vitte őket.

15/L

2010. aug. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
fűrészpor? oké. Én úgy hallottam a zsemlemorzsát is megeszik ez igaz?
2010. aug. 8. 18:00
 4/9 anonim válasza:
Igen ,a hidegben lassul az anyagcsere ,ergo tovább elállnak,nem lesznek "éhesek" . De ha kell ,amúgy húst(pl halat)esznek . Ha pl. kiraksz egy halat a szabadban magasra (cicák ne érjék el... )pár nap múlva már nyüzsögni fog rajta a csonti (és a bűz...) ,mert a döglegyek pikkpakk kicsimatolják a dögöt és lerakják rá a petéket, amik gyorsan kikelnek,növekednek.De ha a barátnődnek horgászboltja van ,akkor ők ez tudják...Nemdebár???
2010. aug. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom, de szerintem ha eteted őket felgyorsítod a bebábozódási folyamatot. Viszont nem kizárt hogy a fűrészporhoz kell keverni valamit...esetleg egy másik horgászboltban kérdezz rá, vagy ahol beszerzitek a csontit.
2010. aug. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
utolsó elötti. miért lenne horgászboltjuk? horgászBOT-juk van :) és az apukájával szokott menni pecázni, de a csontikat nem ő gondozza, és az apja most külföldön van, és nem tudta őt megkérdezni, mert állandóan ki van kapcsolva a mobilja, mivel folyton tárgyalásokon van. És holnap délután már indulnánk. Van itt a közelben egy horgászbolt, én oda gondoltam elmenni, mert mondta, hogy kell csonti és az egyik botról hiányzik az úszó is, szóval azt is kéne venni. Tehát, ha fűrészporba rakom , és mondjuk valami hideg helyen (pince, kamra, hűtőszekrény) tárolom őket, akkor 4-5 napig is el lesznek? Esetleg ha egy kis párizsit rakok be nekik, azt is megeszik? Tudom, hogy attól hamarabb bábozódnak, de én azért nem szeretném, hogy éhen haljanak. Attól még mert légylárva azért ő is állat, én nem akarom kínozni.:)
2010. aug. 8. 19:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja..ezt tényleg féreolvastam:)

A horgászboltban egy kis dobozban fogod megkapni, amiben van olyan anyag amiben ők jól elvannak.

2010. aug. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :) Akkor remélem fogunk is majd valamit :D
2010. aug. 8. 22:26
 9/9 anonim válasza:
És fogtatok?
2011. júl. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!