Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Én vagyok az egyetlen, aki...

Én vagyok az egyetlen, aki nem érti, hogy miért kötőtik valaki egy olyan állathoz nagyon, ami csak 1-2 évig él?

Figyelt kérdés
Mármint kötődni lehet hozzá persze, mert nem az állat élettartamától függ, hogy lehet-e szeretni. Inkább úgy értem, hogy szerintem nem érdemes kötődni egy ilyen állathoz, mert annál fájdalmasabb lesz mikor meghal, az meg úgy sincs messze általában.
2020. okt. 17. 12:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szomorú élete inkább, vagyis olyan korábbi élményei, ami miatt retteg tőle. Saját részről ezt meg tudom erősíteni.

Érdekes új perspektíva a felnőttkori kötődési zavarok vizsgálatához.:)

2020. okt. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nem a kötődéstől félek, hanem az elvesztésétől :D

De ne gyertek már megint az életemmel, mondom semmi bajom nincs. Csak minek tartsak olyan állatot, ami pár évig él, ha tarthatok olyat is ami több évtizedig?

2020. okt. 17. 13:31
 13/15 anonim ***** válasza:
Én értettem elsőre is, nyugalom - még szerinted is - nem rólad agyalunk, csak a jelenségről, meg hogy ki mit képzel mögé:)))
2020. okt. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
42%
Én még nem láttam olyan embert, aki annyira erősen kötődött volna egy hörcsöghöz, madárhoz.
2020. okt. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Attól függ, milyen madár. Egy nimfapapagáj, hullámospapagáj, vagy kanári simán él 10 évig is. (a nimfa azért tovább)

Nekem most van egy nimfapapagájom, már óvodás korom óta megvan, az interneten írt átlag élettartamán is túl van, de még mindíg elég jól "tartja magát". Szóval madarakhoz azért lehet kötődni eléggé :D

2020. okt. 17. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!