Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mindegyik állatmenhely ilyen?

Mindegyik állatmenhely ilyen?

Figyelt kérdés

Kérdésem nem provokációnak szánom, csak le vagyok döbbenve ennyi feltétel láttán.

Történt ugyanis, hogy 1 évvel kutyánk halála után úgy gondoltuk, hogy menhelyről fogadunk örökbe. Meg is találtuk a kutyusr, akiről úgy gondoltuk, hogy megfelelőek vagyunk egymásnak.

Majd egy olyan szerződést toltak az orrunk alá, amin csak pillogtam.

Kötelező ivartalanítás, ellenőrzik a házunkat, telkünket, kerítést, kizárólag benti tartással, és mindezt 1-2 havonta ellenőrzik, és ha bármi kifogást találnak automatikusan visszaviszik, mindezt persze térítés ellenében. És ez volt az a pont, ahol gondolkodási időt kértem.

Ivartalanítás oké, de hogy azért én fizessek, hogy a nyakamra járjanak random időpontokban ellenőrzés címén, nekem kicsit túlzásnak tűnik.

Elvileg minden menhely túltelített, nem győzik a támogatást kérni, mégis (számomra) irreális követelményeik vannak.

Kicsit túltolták ezt szerintem.


2020. nov. 16. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Legalább ez kiszűri hogy csak olyan emberek fogadjanak örökbe akik komolyan gondolják, és pénzügyileg is bírják. Akik elviszik orvoshoz ha kell, nem garasoskodnak a kajáján sem, és akik nem fogják két hónap után visszadobni hogy megunták. Amúgy a kötelező ivartalanítás mindenhol van, a benti tartás macskák esetében mindenhol, kutyák esetében menhelye válogatja, és az is minden szerződésben benne van hogy bármikor mehetnek ellenőrizni, de a gyakorlatban erre nincs kapacitás.

Nálam még soha nem voltak, pedig szívesen látnám őket.

2020. nov. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy garasoskodok, dehogy. Az előzőlutyim daganatos volt, és az utolsó napig hordtam kezelésrr időt, energiát, és pénzt nem kímélve. Csupán arról van szó, hogy ez olyan visszatetsző, mintha bérelnám a kutyám, vagy nem is tudom..

Tudom, hogy szűrőként van használva a dolog, de nem ezért van tele minden menhely? Az jobb, ha párezerért megveszik a szapis kutyát, minthogy örökbe fogadjanak? Hisz mindkettő költség. Csak a szaporítónak nincs utána elszámolnivalód.

2020. nov. 16. 23:58
 3/8 anonim ***** válasza:
14%

Nem is rád értettem, csak leírtam hogy ez az oka.

Ők állatvédők és ha nem is tudják a világ összes rossz-sorsú állatát megmenteni, arról gondoskodnak hogy az ő mentettjeik tuti jó helyre kerüljenek, ami szerintem érthető. Örülnek ha sikerül gazdit találni a kis pártfogoltjaiknak, de nem mindenáron. Úgy vannak vele hogy még mindig jobb neki ha náluk marad, mint ha olyanhoz kerül akit nem világítottak át rendesen és rosszul bánik vele.

2020. nov. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam, köszi, hogy leírtad :)
2020. nov. 17. 00:14
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Azért a mindenen akadékoskodásról nehezen hiszem, hogy azért csinálják, mert kiszűrik ki spórol, ki nem.

Ajánlom Konok Péter esetét a Csömöri menhellyel.

2020. nov. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is ezek a feltételek voltak, de egypár hónap után már nem ellenőriztek( lehet hogy látták hogy jól van tartva) most egy éve, hogy nem jöttek
2020. nov. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mind ilyen. Nézelődj még, vagy menj gyepmesteri telepre! Ott nem sok feltétel van.
2020. nov. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az esztergomi is ilyen, és gyanítom, nem véletlenül panaszkodnak ennyire sokan a menhelyek miatt.


az a tapasztalom, hogy a nagy állatvédők többsége nem túlságosan tanult, frusztrált, antiszociális ember, aki óriási szereptévesztésben van, és mindenképp nevelni akarnak.


és elnézést, de bizonyos válaszolók szolgalelkűségén és naivságán jót nevettem :D

elárulom nektek, hogy rengeteg menhelyen a támogatások nagy részét egyszerűen zsebre teszik, a szebb kutyákat meg viszik Németországba eladni.

nyilván kivételek vannak, de vicces, hogy azt hiszitek, mert vki állatmenhelyen dolgozik, az rögtön becsületes is.

2021. márc. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!