Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy hívják azt nagyon pici...

Hogy hívják azt nagyon pici (tűszúrásnyi) méretű, középbarna bogarat, amely a lisztbe, gabonába belemegy?

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Zsizsiknek hívják.
2010. aug. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, először én is ezt hittem, de ez a bogár/rovar sokkal kisebb, egyszínű.
2010. aug. 12. 10:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nem a lisztmoly ?
2010. aug. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nem lepkeszerű, nincs szárnya :)

meg nem is olyan páncélos típus.


az a baj, hogy nem tudom a nevét, mert akkor már mondanám :) (meg akkor nem is lenne kérdés)

2010. aug. 12. 11:24
 5/8 anonim ***** válasza:
mi olyat tejbegríz készítéskor láttunk a búzadarába:S meg is lepődtünk mert csak beleszórtuk a tejbe és feljöttek a tetejére ilyen nagyon pici barnás-szürkés bogarak.. arra én is kíváncsi lennék hogy mik azok..
2010. aug. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen, utolsó, erre gondolok én is! sőt, néha a vécében is látom, meg talán már könyvtári könyvben is volt. tkp. porszem nagyságú.
2010. aug. 12. 14:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is lisztmoly. Nálunk is előfordult már. Aztán ha sokáig nem zaklatjuk, jó nagyra nő a lárva, bebábozódik és lepke lesz belőle.

Egyszer nekem egy kakaószóróban volt fészek. Úgy repült a kukába........

2010. aug. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Plaga ***** válasza:
Hát nem aranyos? :)
2010. aug. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!