Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Jó ez a belovaglási módszer?...

Jó ez a belovaglási módszer? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Ismerősöméknek van egy 12 éves kancájuk, neki egy 2,5 éves csikója. A csikót már kiképzik, nem ülnek rá, csak vezetgetik kötőféken, megtanítanak neki sok mindent, futószárazzák. Terepre úgy vitték ki 3 nappal ezelőtt (mármint az anyjára ültek és ő ment utána) hogy egy 10 kilós zsákot raktak a hátára, és rögzítették hevederrel, amit már szintén megszokott. Aztmondja ismerősöm, hogy egy pár hónap múlva 60 kilós zsákot tesznek rá, mert a lány, aki lovagolni fogja, 50 kilós. A paci amúgy most 150 centi, nonius fajta. Nekem is van lovam, én kicsit másképp gondolkozom, de azon gondolkoztam, ez a "zsákos" módszer mennyire jó, mennyire válik be, hasznos-e. A pacira amúgy 3,5 éves korban fognak először felülni. Szekérben már megy az anyjával, 3 évesen be akarják fogni 2esbe az anyjával, szóval nem az anyjához kötni. Ez mennyire jó módszer???
2010. aug. 13. 17:18
 1/7 Dodesz.. ***** válasza:

Szia!

Hát...ez a zsákos dolog kicsit meglepett..:D:D

Nekünk is van lovunk, és a miénken sem ült még senki amikor megvettük...Futószáraztuk, nyereget szoktattuk meg vele...Nem kellett zsákokat rárakni, anélkül is nyugodtan fel lehett rá ülni először...De hát mindenki máshogy csinálja... :)

15/L

2010. aug. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olvass Monty Robertset és rájössz hogy ez már súrolja a lovak hagyományos betörését. Szerintem nemjóötlet.
2010. aug. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én is hasonlóképpen képzem,szép lassan szokja a súlyt igy.

nekem is nóniuszom van :D

2010. aug. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

150centis lóra 100 kilót két és fél évesen?:|

Amúgy nem szólnám le de 100 kiló? az szerintem nagyon sok.

Mér nem könnyebbet és nehezitenek mér a nehezebbel kezdik?

Mindegy.

2010. aug. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó te hol olvastál 100 kilót? 10 kilós a zsák.

Mi bekocsizni már 2,5 évesen bekocsiztuk a csikónkat, de kettesben az anyja mellett, úgy hogy hosszabb volt az istrángja, vagyis nem kapott nagy terhelést. Ilyenkor érdemes francia szárat használni, így külön lehet fogni csak a csikót.

Én a zsákos módszert nem tartom a legjobbnak, hisz azt nem lehet annyira fixen felfogatni, hogy az biztosan jól feküdjön fel. Tehát estleges rodeo esetén lefordul a hasára az igen rossz élményt hagyhat a lóban. Inkább nyerget tegyenek rá és merevkikötővel futószárazzák. Így megtanul támaszkodni és a hátizmai is erősödnek.

2010. aug. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hallottam már erről a zsákos módszerről. A környezetemben egy lovat sem lovagoltak így be, de szerintem nem rosz ötlet. Persze ez függ a lótól is :) A lovardában van egy szintén nóniusz herélt, fiatalon került oda, oktatóm lovagolta be. Na, ő például egy olyan eset, aki kirohanna a világból, ha egy zsákot tennénk rá :D De ha ez a csikó elfogadja, és nem ijed meg tőle, stb., akkor szerintem nem gáz a dolog. Bár az biztos, hogy egy zsák nem ugyanolyan, mint amikor egy ember fog ráülni...
2010. aug. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
rám ugyan nem hallgatnak, nem ajánlok nekik semmit :D csak gondoltam megkérdezem ti mitgondoltok róla. am nekem tetszik, mert megszokja a súlyt. Nemtudom, ők megoldják, a csikó pedig nem rodeózik sosem, olyan békésen jön az anyja mellett! Először nyereg volt rajta és mikor megszokta asszem arra rögzítették fel a zsákot v nemtom. Ennyire nem kérdezősködtem. Amúgy énis a hagyományos futószár-nyereg-később-ráülünk módszer híve vagyok! Kössz a válaszokat!
2010. aug. 14. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!