Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Jó dolog az állatkert vagy...

Jó dolog az állatkert vagy elítélendő?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok hogy látják mások.
2021. jan. 2. 00:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Egy bizonyos szintig meg jó lehet, de nem kell túlzásba vinni. Tudni kell hogy melyik állat hova való, lehet hogy valamelyiknek jobb az állatkertben mert nem tudna megélni a vadonban, de sok olyan állat van aki nem oda való.
2021. jan. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
25%
Attól függ kiknek a szemszögéből nézzük.Ha az állatokéból,akkor nem,ha az emberekéből,akkor igen.Mondjuk szerintem sem,de akkor lehetséges,hogy én is egy állat vagyok,aki megtanult írni.
2021. jan. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Bizonyos szemszögből az ismeretterjesztésen, közvetlen szemléltetésen (természetvédelmi szemléletformáláson és fizikai tapasztalat/élményszerzésen) kívül a génmegőrzésben is szerepük van, de állatvédelmi szempontból az egésznek csak akkor van értelme, ha minden állat számára a megfelelő, eredeti élőhelyével közel azonos körülmények közt élhet. Sajnos azonban nagyon sok állatkert nem fordít kellő figyelmet az állatok megfelelő, méltó tartására, amelynek anyagi, pénzhiánybeli okai is vannak.
2021. jan. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon sok állatnak stresszt okoz a szűk, zárt élettér, az ebből fakadó mozgáshiány, és hogy nem kell megdolgozni az élelmiszerért, ami miatt egész nap unatkoznak. Egy számukra természetellenes környezetben vannak. Nagyon sok állaton megfigyelhető az ide-oda ringó mozgás, körbe-körbe való járkálás, ami mind a fentebb leírtak miatti pszichés zavar fizikai tünetei.
2021. jan. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
24%
Elvből kerülöm az állatkerteket. Állatkínzás, amiért pénzt is szednek. Mindenkinek ajánlom figyelmébe a gyönyörű vadasparkokat!
2021. jan. 2. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

#5:

Csak mellékesen megjegyzem, van nem egy állatfaj, ami pont az állatkerteknek köszönheti, hogy nem került a kihalt fajok közé.

2021. jan. 2. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

Az állatkertekkel nem az a baj, hogy még nem tudják kialakítani, a közel természetes körülményeket, hanem hogy a legtöbb helyen, erre sajnos egyáltalán nem is törekszenek...

Ezen kellene változtatni és nem bojkottálni az állat kerteket.


Ugyan a természetet teljesen szimulálni képes helyet úgysem lehet kialakítani, de el kell érni azt a maximumot amit ezen a téren nyújtani tudunk az állatoknak, törekedni kell rá...


Ugyanis ha nem tűnt volna fel, a valódi erdők több mint felét már kiirtotta az ember és ez a folyamat a közel jövőben nem tud visszafordulni, még csak megállni sem, annak is örülhetnénk ha jelentősen sikerülne lelassítani.


Aki bojkottálja az állatkerteket, állatvédelmi megfontolásból, az nagyon remélem hogy teljesen vegán, nem hord olyan ruhát aminek ökológiai lábnyoma van, folyamatosan fákat ület és NEM HASZNÁL OKOSTELEFONT, számítógépet, internetet... Hiszen ahhoz hogy ehhez az eszközöket megalkossák, az rengeteg CO2.

Nagyon árt az élővilágnak.


Szóval akik ezt teszik, azok bár nem járulnak hozzá a világ megmentéséhez érdemben, legalább nem hipokriták amikor bojkottálják az állatkerteket.


A valóságban, az egy csomó állat fennmaradásának kulcsa.

2021. jan. 2. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
20%

Honnan tudják egyesek hogy az állatoknak, vadaknak mit okoz az állatkerti élet ? Beszéltettek, beszéltek velük mondjuk egy majommal ? Hogy hogy érzi magát ?

Jó dolognak tartom ! Mert olyan állatokat láttok amilyet az életben nem láthatnám élőben . Kutatoknak akik megpróbálják kideríteni szokásikat ,eredetüket,viselkedésüket .

2021. jan. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

#8. Részben egyetértek veled, de egyértelmű jelei vannak a pszichés károsodásoknak, az állatkerti állatok körében...

Én is állatkert párti vagyok, de ezt kár vitatni.


A cirkuszokat viszont nagyon ellenzem, de ha megnézzük egy cirkuszi teve viselkedését mondjuk [link]


Akkor láthatjuk, annak az egyértelmű jeleit, hogy műsoron kívül, a legnagyobb idejében egy kis ketrecbe van zárva, ahol annyi mozgásra sem képes, mint a felvételen.


Ez tipikus és minden ketrecben tartott teve így viselkedik mint a felvételen.

De én élőben, láttam már rosszabbat. Ahol laktunk régebben, jött egy vándor cirkusz és napokig ki volt így téve egy kis zsákutcában a teve meg egy láma. Ők össze-vissza lóbálták a fejüket nagyon durván.

Én akkor még gyerek voltam, így nem tudtam mit tenni, de anyukám elvileg feljelentette Őket, de nem lett semmilyen következménye...

Mondjuk így vissza gondolva, valószínűleg nem a rendőrséghez kellett volna fordulni.


Mindenesetre, az állatkerti állatok között is vannak ilyen tipikus viselkedési formák, melyekből arra lehet következtetni, hogy nem tökéletes a pszichés állapotúk, a tartási körülményeinek köszönhetően... Ezt mi átlagos emberek nem biztos, hogy észrevesszük, de állatorvosok, biológusok, zoológusok már igen.


Viszont sajnos, hosszútávon, az állatfajok megőrzésére nincs jobb alternatíva, vagy az a valóságtól (szerintem) nagyon elrugaszkodott...

Ezért gondolom, hogy az állatkertek kellenek, viszont a körülményeket javítani kéne.

2021. jan. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%

Régi felfogású állatkertek elitélendőek, míg a haladószellemiségűeket támogatni kéne.


Értsétek ezalatt, hogy elítélem az olyan állatkert mint például a Gyöngyösi Állatkert, ahol minden állat zsúfoltan, szűk és kopár ketrecekben tengeti hátralévő életetét, viszont figyelembe kell venni, hogy a komolyabb állatkertek egy világszövetség tagjai, amik a kihalásban lévő fajok fenntartásáért dolgoznak össze. Ami nem kevés pénz, és ennek egy részét kényszerűen a látogatókból és a virtuális örökbefogadóktól szerzik be. Valamit valamiért alapon, de amelyik teheti mostmár sokkal jobb körülményeket próbál biztosítani az állatoknak.


Nehéz kérdés, lehet róla vitatkozni, mert nem fekete-fehér a dolog.

2021. jan. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!