Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Jó dolog az állatkert vagy...

Jó dolog az állatkert vagy elítélendő?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok hogy látják mások.
2021. jan. 2. 00:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
86%
Ajánlom figyelmetekbe Gerald Durrell könyveit. Szerintem ő minden szempontból tökéletesen látta a problémát.
2021. jan. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem a legjobb dolog az állatkert de még mindig jobb mint az állatos cirkuszok.
2021. jan. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
7%

> "Csak mellékesen megjegyzem, van nem egy állatfaj, ami pont az állatkerteknek köszönheti, hogy nem került a kihalt fajok közé."


Ez azért jó, mert...?


> "Aki bojkottálja az állatkerteket, állatvédelmi megfontolásból, az nagyon remélem hogy teljesen vegán"


A vegánságot nem tudom hogy sikerült idekeverned, mert köze nincs az állatkertellenes elvekhez. Ha azok az állatok kint lennének a természetes közegükben, akkor sem enné meg őket senki.


> "A valóságban, az egy csomó állat fennmaradásának kulcsa."


Bizonyára így van ez, szerinted. Elvesszük az életterüket, de sebaj, zárjuk be ketrecekbe őket, mert akkor megmenekülnek és nincs is probléma. Ezen gondolatmenet alapján irtják ki az őserdőket is, szerinted akkor az sem baj? Mert hát kivágják az ősi fákat, de sebaj, mert ültetnek helyette pálmát és akkor az olyan, mintha ki sem vágták volna. Eszem megáll.


> "Régi felfogású állatkertek elitélendőek, míg a haladószellemiségűeket támogatni kéne."


Teljesen értelmetlen, amit írsz. Az összes állatkert törekszik a fejlődésre, de érdekes módon egyik sem úgy fejleszt, hogy az az állatoknak legyen jó, hanem hogy a célközönség számára minél nagyobb szórakozást nyújtson. Ha bővítenek is, akkor is úgy teszik, hogy több kifutót építenek, ahelyett, hogy a meglévőket nagyobbítanák. Lásd a Fővárosi Állatkertet, ahol pont ez történik most. Tudod miért? Mert a közönségnek ez kell! Nem az állatok a lényeg, hanem a közönség.


> "a kihalásban lévő fajok fenntartásáért dolgoznak össze."


Aminek semmi értelme, mert soha a b. életbe nem engedik vissza őket a természetes élőhelyükre. Nem is lehetne, mert fogságban születtek, nem tudnának helyt állni a természetes közegükben. Ez is csak egy marketing duma, ami arról szól, hogy az emberek elfogadják az állatkert "jóságát".


> "Nem a legjobb dolog az állatkert de még mindig jobb mint az állatos cirkuszok."


Első komment, amivel RÉSZBEN egyetértek. A cirkuszok való igaz, hogy még rosszabbak.

2021. jan. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%

13-as a fajokat azért kell megőrizni, mert az általuk elveszendő genetikai kód pótólhatatlan, és ez az egész rendszerre kihatással van. Lásd Gaia-elmélet. Különben az óriáspanda már egy fokkal kevésbé veszélyeztetett fajok közé sorolták, hála a tenyésztêsi programoknak.


A Fővárosi Állatkert kifejezetten rossz példa a haladó szellemiségű állatkertekhez. Sajnos névszerint nem tudok most egyet sem említeni, de például Ausztriában jártam már komoly (az állatok igényeit figyelembevevő) vadasparkokban/állatkertekben, ahol pont nem láttál x állatot, mert volt lehetőségük zavartalanul élni.

2021. jan. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
45%

"A vegánságot nem tudom hogy sikerült idekeverned, mert köze nincs az állatkertellenes elvekhez. Ha azok az állatok kint lennének a természetes közegükben, akkor sem enné meg őket senki."


A veganizmus az nem a "megevésről" szól, hanem egy állatjogi mozgalom. A veganizmus mindennemű állathasználatot ellenez, azaz többek között ellenzi az állatok szórakozásra való használatát is. A veganizmus követői bojkottálják az állatkerteket, hogy pontosan miért, arról hosszabb leírást lehet olvasni különböző helyeken, ha érdekel. A veganizmus végső célja, hogy "minden ketrec legyen üres", tehát az állat nem tulajdon hogy bezárjuk, hanem az állatnak joga van úgy élni, ahogy neki természetes, ott ahol neki természetes.

2021. jan. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
22%
Bocsánat, nem voltam egyértelmű, igazad van, a "megevésről" is szól, de az csak egy része a veganizmusnak. A veganizmus tehát mégegyszer, elutasít mindennemű állathasználatot, evés ruházkodás, szórakozás céljából, tehát a vegán nem hord bőr-, illetve szőrme ruhát, a vegán nem megy cirkuszba és állatkertbe, stb... nem eszik állati eredetű dolgokat. Ebből való igaz, a közbeszéd a legtöbbet az evés részével foglalkozik.
2021. jan. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
14%

15-16 os vagyok, az kimaradt, a veganizmus elítéli az állatokkal való kereskedést is, hiszen szerintük az állat nem tulajdon. Egyébként az eredeti hozzászólást nem én írtam, de értem hogy értette a kommentelő! :) Ezért gondoltam megmagyarázom... bocsika, mostmár szerintem nem maradt ki semmi!


Személy szerint azt gondolom, a vegánoknak igaza van az állatkertekkel kapcsolatban... ugyanakkor például a budapesti állatkertben az etetők előadása ma már nagyon felelősségteljes, környezetvédelemre és állatvédelemre is tanítanak, vagy legalábbis felhívják a figyelmet, ami egy kisgyermek szempontjából szerintem nagyon fontos. Az állatkertben megtanulhatja, hogy milyen fontos a Föld, az állatok, és a környezet. Lehet, hogy nem a legjobb az állatkert az állatok szempontjából, de ha sok kis fejben képes elültetni ezeket az apró magvakat, talán hosszabb távon jobbá lesz a világ.


Egyébként vega vagyok, nem vegán, de nagyon közel vagyok a vegánsághoz :D :)

2021. jan. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
83%

Én inkább vadaspark párti vagyok, mert ott tényleg az állat igényeit helyezik előtérbe, nem azt, hogy ha odamész akkor maradéktalanul lásd az összes állatot valami nyomorúságos betonketrecben, mint egy kiállítási tárgyat. Én Szegedi vagyok, gyerekkorom óta járok a vadasparkba, önkénteskedtem is, szerintem teljesen állatbarát hely. Az állatok jólétének fogságban az a legbiztosabb jele, hogy szaporodnak, nálunk pedig még a hópárduc is szaporodik, ami világszinten is ritkaság.

Emellett a vadasparkok, de talán az állatkertek is foglalkoznak vadmentéssel, gyakran visznek hozzájuk beteg sünit, sérült vadmadarat, stb amiket meggyógyítanak és aztán visszaengednek a természetbe.

Szóval egyáltalán nem ördögtől való helyek, de persze mindig van kivétel.

2021. jan. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
86%

#13 vagyok.


Igen, az kimaradt, hogy az állatkertek gyógyító tevékenységével nekem sincsen bajom, de ha rajtam múlna, akkor a ketreceket lebontanám és a helyükre felhúznék egy rendes állatkórházat (ha van rá igény, ha nincs, akkor beparkosítanám a területet), sokkal több értelme lenne.


Pozitív példaként tessék elmenni Hortobágyra és megnézni a Madárparkot (vadasparkokat már említettem, így azokról most nem ejtek szót megint) vagy a Máltai Ménes-t. Egyik sem állatkert-jellegű hely, sokkal kevesebb egzotikus állatot lát az ember, de mégis sokkal nagyobb élmény, mint leülni egy ketrec elé és nézni hogyan döglenek a nyári hőségben az állatok.

2021. jan. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
81%

# 11! Tökéletes adalékot adtál a tippeddel: Gerald Durrell az életét tette arra, hogy "saját állatkertje" legyen, kicsi korától tisztában volt azzal, mi lesz, ha nagy lesz.

Szinte minden könyvében az itt felvetett problémát láttatja pro et kontra, az állatok érdekeit soha nem tévesztve szem elöl. Nem száraz "tananyag", 9 évestől 99 évesig mindenkit le tud kötni a közérthető, humoros hangvételű könyveivel, életrajzi írásaival. Akit komolyan érdekel néhány, igazán szakértőtől érkező "válasz" a fenti kérdésre és elolvassa Gerald Durrell könyveit, nem csalódik. Sok olyan választ talál, ami problémák meglétéről szintén csak az állatokkal való együttélés, a napi munka során kaphat képet.

Azaz Durrell könyvein keresztül nem csak az elméleti dolgokkal találkozhattok.

Biztosan neten is megtaláljátok letölthető formátumban: érdemes! :)


[link]


[link]

[link]

2021. jan. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!