Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetseges parszaz...

Szerintetek lehetseges parszaz (?) ev mulva a kentaurok es egyeb hibrid lenyek letrejotte?

Figyelt kérdés

Regebben olvastam egy cikket arrol hogy voltak allatok amiket mar elkezdtek emberi dns-sel keresztezni. Ha jol emlékszem az adott cikkben tehenek voltak es mellekeltek is hozza fotokat (nem mondom hogy ezek igaziak voltak), de ha belegondolunk hogy mennyit fejlodtek a tudomanyok az elmult mondjuk 100 evben, akkor szerintetek lehetseges lesz parszaz even belul mondjuk ilyesmi? Aztan persze ezt tovabb fejlesztik ebből jott a kentaur meg hasonlok.

Lehet hogy rossz helyre irtam egyébként a kerdest, csak normalis valaszokat varok.



2021. jan. 27. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem, csak fogyatékos gyerekek lesznek...
2021. jan. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt a kutatásoknak kell, hogy célja legyen, csak úgy hobbiból meg heccből nem csinálnak semmit, főleg nem etikailag kétséges dolgokat.

A kentaur biológiai szempontból teljesen értelmetlen és haszontalan is volna a létezése. Ilyenekre a tudomány nem pocsékol időt.

Olyan genetikai módosítások várhatóak, amik mondjuk a népesség hasznára válhatnak (egyébként már most is vannak ilyenek, bár az eredmények vitathatóak). Tehát a megváltozott/változó klímához alkalmazkodó termőnövények, vagy olyanok, amiknek ellenállnak a kártevőknek; szívósabb fajok, stb.

Önkényesen lényeket alkotni nem fognak akkor se, ha lehetséges lenne, bár szerintem nem is lehetséges.

2021. jan. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a gyakori erre aló. Miért ne kérdezhetne ilyeneket is, hm?
2021. jan. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Grimfox ***** válasza:
A kentaur még nagyon durva génmanipulációval is lehetetlen. Ott két első testtája lenne az élőlénynek. Egy ló, és egy emberi. Plusz két szív, tüdőpár, gyomor, stb. A tápcsatorna elhelyezkedése, felépítése, az emberi, és állati rész energia, és tápanyagszükségletének eltérése mind lehetetlenné teszi, hogy génmanipulációval, sebészi eljárással, vagy bármi más módon lérehozhassanak ilyesmit. Állati jegyeket hordozó embereket létre lehetne hozni, ilyenek amúgy is születnek néha, de ez olyasmi, amit nemzetközi, és állami törvények is egyszerre tiltanak minden államban. A hibridkísérletek a génszerkesztési módszerek tesztelését szolgálják, valamint esetleges szervdonor állatok létrehozását, amelyek átültethető szervei kompatibilisek az emberrel.
2021. jan. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Itt most nem fokent a kentaurra es a hasonlo durvabb dolgokra gondoltam hanem lightosabbakra.

De egyebkent ez pont hogy olyan dolog ami igazabol a nepesseget szolgalna (ha nem azt akkor a hadsereget). Megannyi filmben (nyilván film de vonatkoztassunk el) lathattuk hogy a hatalomert egyes országok, emberek mit kepesek tenni. Tehat szerintem abszolut nem elkepzelhetetlen ez, ha nem is egy kentaurra gondolunk (igen rajottem hogy rossz helyre irtam a kerdest) de pl akarmilyen allati plusz dologgal felszerelve egy ember, egy 3. Kez, visszanoveszheto lab (mondjuk a gyikoktol), viz alatt kepesse valas a legzesre (halak), sokkal izmosabb lab amivel kepes vagy metereket ugrani (a kenguru mondjuk itt eros de gondoljuk el) tehat ertitek. (azt meg ide irnam, hogy en ertem hogy ez etikailag megkerdojelezheto, de ezt lehet titokban is csinalni. Szerintem egyre nagyobb teret hodit a genmanipulacio pl: az axolothokat egyre inkabb tanulmanyozzak mert ha jol tudom kepesek az agyukat (vagy ugy amblokk a testuket?) visszanoveszteni).

3asnak uzennem hogy attol hogy Te beered a Tv nezesevel attol meg nem kell mast sertegetni. Egy 50-100 evvel ezelott szuletett embernek probaltad volna elmagyarazni, hogy cirka 1 evszazadon belul olyan kis kütyükkel a zsebünkben fogunk járkálni, amik par kattintassal nyujtani tudjak azt az információt es tudast, amit a vilag osszes konyvtara sem, szerinted nem röhögött volna ki? Hulyesegnek hat amit leirok, de igazabol honnan tudod mit hoz a jövő?:)

2021. jan. 27. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!