Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy nyuszinak mi a legjobb...

Egy nyuszinak mi a legjobb kaja? Mekkora hely kell neki kb?

Figyelt kérdés
és mennyi kaját egy nap.a héten kapom meg az oroszlánfejű törpenyuszim,első nyuszi nekem ezért nem tudok ilyeneket
2010. aug. 16. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:

nekem is oroszlánfejű nyuszim van, nagyon ari ^^

én egy nap 2x szoktam neki adni egy nagy marék saláta, uborka, répa keveréket (friss zöldség) szoktam neki füvet szedni egy héten 6-7 szer, azt 1 nap egyszer adom oda neki. de nincs rendszeresség a kajáltatásában. van amikor egész nap csak a dinnyét eszi.nyúltápot is szoktam neki adni, bár azt inkább télen a vitaminpótlás érdekében, mivel akkor nem kap annyi zöldséget. de így nyáron is szoktam 2 héten egyszer-kétszer.

a kennelje 60x100 as, a kinti kennelje 150x200 as. kint futkározik, ás, nagyon jól érzi magát, a benti meg éppen elég arra hogy ellegyen benne. lehet hogy az ólja egy kicsit nagy, de ezt tudtam beszerezni. szerintem egy kicsit kisebb hely is elég neki. bár ha nincs kinti kennel, akkor kell ekkora szerintem.

2010. aug. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 xXxOoOxXx ***** válasza:
Imádják a pitypang levelét. Salátát, szárazkenyeret is adhatsz nekik. Ezekből adhatsz nekik bőven, mert a salátából nyerik a folyadékot, a szárazkenyeret pedig szeretik rágcsálni. Az almát is megeszik. Állatkereskedésben lehet kapni nyúltápot.
2010. aug. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsokat :)

első válaszoló,mutatsz a nyuszidról képet? :)

2010. aug. 16. 19:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy holland törpenyuszim van, már lassan 2.5 éve. Még annyit fűznék az előttem szólókhoz, hogy kenyeret NEM szabad adni a nyusziknak, mert súlyos bélrendszeri gondokat okozhat, valamit olyan anyagokat, baktérium elszaporodásához vezethet, ami akár halálos is lehet!

A másik, hogy ha jót szeretnél a nyuszidnak, akkor mindig legyen széna a szénatartójában, mert ez a legfontosabb rostforrás és elősegíti az emésztőrendszer megfelelő működését. Persze arra figyelj, hogy milyen szénát szerzel be, mert nem mind. A jó minőségű szénát onnan ismered meg, hogy teljesen száraz, zöld színű, édes és fűszeres aromájú.

A zöldségekről és gyümölcsökről annyit, nem mindegy hogy milyet és mennyit adsz neki, mert vannak olyanok, amelyek korlátozottan adhatóak, és vannak olyanok, amelyek kifejezetten bajt okozhatnak! (Ha szeretnéd, akkor e-mailben szívesen leírom őket, csak írj egy privit itt.)

Remélem, tudtam segíteni.

2010. aug. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok: *anyagokat tartalmaz. :)
2010. aug. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

első vagyok. itt a nyuszim ^^

minyonnak hívják amúgy :P

[link]

2010. aug. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A 18:38 as véleményét osztom de az én holland törpém már 3éves.

A saláta a leginkább vegyszerezett zöldség, így talán inkább ártasz is vele, csak bioboltból vagy otthon termesztettet adj neki. A száraz kenyér fogkoptatásra sem jó, mert a nyála felpuhítja.

Mi nálunk széna mindig van előtt, reggel, este egy teáskanál táp (Cuni Complete), az ásványi anyagok és a vitaminok bevitele miatt. A zöldségekhez csak fokozatosan szoktasd hozzá, mert felpuffadhat (k-betűsek), vagy hasmenést kaphat tőlük.

[link]

Érdemes átböngészni mit lehet és mit tilos adni neki.

2010. aug. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mondjuk nemtudom hogy vagytok vele, de én nem szoktam annyira virágot szedni a nyuszimnak enni, csak pitypang virágot... de ezek itt amik mérgezőek nekik, azok közül az összes szinte virág...
2010. aug. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

nagyon aranyos a nyuszi :)

2010. aug. 18. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!