Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Segítenél? : ) Normális...

Segítenél? : ) Normális válaszokat szeretnék! (kecske, bárány)

Figyelt kérdés

Úgy tervezem, hogy hamarosan veszek egy kis kecskét és egy kis bárányt. Persze nem levágásra, csak hobbi célra. Tehát a következő kérdéseim lennének velük kapcsolatban:

1, Ha kiskorukban szerzem be őket és együtt nőnek fel akkor nem lesz köztük harc vagy valami ilyesmi? Tehát lehetnek egy karámban?

2, Milyen neműeket ajánlotok? két különbözőt vagy egyformát?

3, Kb mekkora istállóra és karámra lesz szükségük amiben majd kényelmesen elférnek?

4, Külön boxban legyenek az istállóban vagy együtt?

5, Milyen ételeket esznek? Mindenfélére kíváncsi vagyok, hiszen nem akarom, hogy minden nap ugyan azt egyenek.

6, Ha valaki még tud valamit róluk, amit nekem is tudnom kéne és feltétlenül fontos, akkor örülnék ha azt megosztaná velem:)

Köszönöm előre a válaszaitokat:)


2010. aug. 16. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Vagy-vagy

Vagy vegyél egy kecskét, vagy két bárányt. Bárányból két jerkét vegyél, kosokkal megőrülnél. Ha kecskét veszel, abból is nőstényt. Udvaron elvannak, egy lóboxnyi helyen elférnek ketten simán. Csak vigyázz mert irtó pofátlan állatok, megesznek mindent...a fáól lezabálják a levelet is, ha elérik. És ritka leleményesek (láttam én már kecskét széken egyensúlyozva fa levelét csócsálni).

2010. aug. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sztem nyugodtan tarthatod vegyesen, nálunk is így voltak kezdetben - a kislányom kapott egy barit meg egy kiskecskét. Boxban nyugodtan alhatnak együtt, télen legalább melegítik egymást. :)

Terület...? Minél nagyobb, a legjobb, ha szabadon jöhetnek-mehetnek.

Élelmezésügyileg pedig a szokásos: legelő, széna, kevés lucerna (attól nagyon híznak). Alma, répa, ami van.

Ha legelnek, abrak sem kell, max. az őszi szőrnövekedési időszakban, vagy télen a nagy hidegekben.

A kecs valóban nagyon pofátlan jószág, sajnos a bari is az lesz, ha vele nő fel. :)

Igazi zabagépek. :)


Egyébként hímnemű állatot nem javasolnék (bakot vagy kost), azokkal nagyobb a macera, nem is olyan kezesek.

2010. aug. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2010. aug. 17. 09:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is együtt van a bari és a kecske, és jól elvannak. A bari mindíg követi a kecskét! :)
2010. aug. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fuuu, hát nehéz dolgod lesz a kecskével, az biztos!!! birkát, azt még tudom is kezelni itthon, de a kecskéket nem. Búvnak ki mindenhol, hülyék, és zabálnak. leették az oltott germensdorf cseresznyefám levelét is. Lekopaszitják, az egész kertet. Meglátszik, hogy hol szaladgálnak, ott kivan kopva a fű. Áhht. amugy kedves szép állatok!!


13 éves csikós fiú. ( 55 birka, 72 kecske gazdája)

2010. aug. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

a kecske társas lény, ha csak 1 darabot veszel magányos lesz, és egész nap mekegni fog.

egyszerűbb lenne mondjuk egy LÁNY testvérpárt venni, vagy nem muszáj testvéreket, de 2 db-ot és lányt

2010. aug. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én is mindenképp csak nőstényeket javaslok, de tökmindegy, hogy kecskét és bárányt, vagy csak kecskéket... A mi kecskénk lovakkal van együtt, és póninak hiszi magát. :) Együtt legelnek, összebújnak, és a lovak megvédték már kutyatámadástól is. Ha lemarad tőlük, kétségbeesetten mekeg, akkor vmelyik visszajön érte, és a többiekhez kíséri. Szerintem nem fogod megbánni a kecsketartást!
2010. aug. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen annak aki írt:)

Már megvan a gida és a kisbárány:)

Nagyon szeretik egymást:)

Este már összebújva aludtak:)

2010. aug. 20. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!