Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Rá kell érezni, vagy van...

Rá kell érezni, vagy van valamilyen tikos trükk?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el lovagolni, és a könnyített ügetés még csak-csak, de a sima (tehát az amikor a fenék nem emelkedik el a nyeregtől) nem megy. A ló elkezd ügetni, én meg "pattogok" a nyeregben. A ritmus lépésben megy, meg el tudom indítani lépésből ügetésbe a pacit, de ilyenkor kapaszkodom a nyeregbe, bizonytalan minden és félek hogy leesek. Ha emelett próbálom azt a mozdulatot (amivel indítottam) és a ritmust elkapom akkor menni fog? Hány óra után lesz sikerélményem? (nagyjából)
2010. aug. 18. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy tanügetni kengyel nélkül lehet megtanulni a legkönnyebben, mert ilyenkor mélyebb az ülésed. Fontos, hogy ne húzd fel alábadat, nyomd lefelé a sarkadat, egyenesen ülj és megtanuld "elválasztani" a felsőtestedet az alsórészedtől, vedd át a csípőddel, derekaddal a ló mozgását. Ajánlom olvasgatásra: [link]
2010. aug. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez aranyos:)

Nincs titkos trükk, rá kell érezni. A lényeg, hogy a csípőd próbáld a leglazább állapotba hozni, és ha van rá lehetőség olyan lovon gyakorolj, ami kisebbeket lép, annak kiülhetőbb az ügetése.

A tanügetést egyébként kengyel nélkül a legegyszerűbb megtanulni.

Tehát le a kengyellel, vagy állítsátok hosszabbra,és kapaszkodj a nyeregbe. És ne félj, nem olyan könnyű ám leesni egy lóról.:)

2010. aug. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát erre inkább rá kell érezni.De persze vannak bizonyos taktikák amivel könnyen belelehet jönni és segít az egyensúly megtartásában.

A derekaddal és csipőddel lazulj el és kövesd a ló mozgását. A térdeddel szóríts, sarkad nyomd le.

A kengyem nélkülizés valóban mégjobb lehet, de ha a kengyelben van a lábad akkor pl próbálj meg ne kapaszkodni, mind 2 kezed ki rakni oldalra. Vagy csak egyik kézzel kapaszkodsz.... ez is sokat segíthet!

Mert ha később szárat fogsz és nincs egyensúlyód a szárba fogsz kapaszkodni vagyis húzód a lószáját. Az pedig nagyon rossz. Ezért ha már szárat fogsz azt csak írányításra szabad használni.. tehát ezért csinálj minnél több egyensúly gyakorlatot. ;)

2010. aug. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Megpróbálok mindent!
2010. aug. 18. 21:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Kövesd a csípőddel a ló mozgását, ahogy lépesben. Es legyen laza a csípőd.
2010. aug. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én nyereg nélkül tudok csak ügetni, de olyankor kicsit szorítom a bokámmal is a lovat, és kicsit hátradőlök, és ha van voltige-hám, akkor abba kapaszkodok, és kicsit húzom magam a ló háta felé. na, ez így elég érthetetlen, de a lényeg, h dőlj hátra, és szorítsd a lábaddal :)
2010. aug. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha ez segít én is igy kezdtem ,azt gondoltam ez az életben nem fog menni,könnyítettnél kapaszkodtam nem mertem a nyerget elengedni(az istenért se) pedig tudtam hoyg csak egy kcsi hiányzik és menni fog.aztán egyik pillanatban elengedtem és nolá mégsem estem le , pedig 100%osan biztos voltam benne hogy leesek. szóval kitartás menni fog :)
2010. aug. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást! Akkor megpróbálom elengedni magam, hátha végre sikerül, és nem folyton attól parázok, hogy leesek.
2010. aug. 19. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!