Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Házi állat halálával kapcsolat...

Házi állat halálával kapcsolatos kérdésre szeretnék választ!Szerintetek jól döntöttem?

Figyelt kérdés
A házi állatom 3 hónapja halt meg,nagyon megviselt lelkileg és fizikailag is.A hetekben nem tudtam könnyen elaludni,sem a mindennapi tevékenységeim elvégezni.Tegnap elmentem egy állatkereskedelembe és találtam egy eléggé a régi házi állatomra hasonlító egeret.(elfelejtettem említeni,hogy egérröl van szó.)Megvásároltam pár perc múlva,de most bűntudatom van,hogy ennyire könnyen eltudtam felejteni,pár óráig a régi egerem.Valaki bármilyen tanácsot tudna adni abban,hogy jól e döntöttem azzal,hogy tovább próbálok lépni?Köszönöm a válaszokat!

#állat #állatokhalálaután
2021. márc. 21. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól döntöttél. Azt a szeretet és gondoskodást, amit a másiknak nem tudtál már megadni, megadhatod most ennek az egérnek.
2021. márc. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól döntöttél és az egered most a mennyben biztos boldog, hogy új társat találtál és már nem vagy annyira szomorú.
2021. márc. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jól döntöttél. Az állatok sajnos nem élnek sokáig, ezért kénytelen leszel elfogadni ezt a tényt, ha szeretnél állatot.
2021. márc. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek!Próbálom az ő szemszögéből nézni a dolgokat,így sokkal jobban érzem magam!
2021. márc. 21. 18:35
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nàlad biztosan jó helyen van az egèrke, kerülhetett volna rossz helyre. Szóval jól döntöttèl
2021. márc. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat!
2021. márc. 21. 19:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, az állattartásban van ez a furcsa paradoxon, hogy mindennél jobban tudunk hozzájuk is kötődni és szeretni, de mégis a legtöbb állat az emberi élet töredékéig tud velünk lenni.

Ebből fakadóan teljesen természetes, hogy a hiánya fáj, rossz érzés, de ugyanakkor az is teljesen érthető, hogyha ezt egy új állattal pótolod. Nem leszel ezzel tiszteletlen, vagy sértő a másik állatod tekintetében, hiszen jó gazdája voltál, ennél több nem is kell egy állatnak.

2021. márc. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is jól döntöttél. :)
2021. márc. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!