Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az emberek a mai világban...

Duke81 kérdése:

Az emberek a mai világban miért tartanak annyi állatot otthon azon kívűl, hogy simogatják meg ellátják őket?

Figyelt kérdés
máj. 3. 07:22
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Mert az emberi faj túl hirtelen szakadt ki a természetből, és mivel végső soron bizonyos értelemben mi is állatok vagyunk, ezt a tudattalan, ösztönös énünk, nem tudja feldolgozni.

Mivel élőlények vagyunk, részei vagyunk a természetnek, a természet viszont nem része az életünknek, és ez a disszonancia sokak számára elviselhetetlen.


Kell, hogy legyen az ember életében olyan momentum, amikor vissza tud nyúlni a természethez, meg tudja tapasztalni, részévé tudja tenni.

Ilyenkor felveszed a természet tempóját, kommunikációját, ami teljesen más, mint az emberi.

Ez, valakinek a rendszeres túrázás, valakinek hobbiállat tartás, valakinek terápiás állatok "használata".

A kérdésben említett simogatás ugyanis, többek közt az állat használata! Az 99%-ban elsősorban nem az állatnak jó! Leginkább azért boldog a kutya is, mert a gazdája boldogabb lett a simogatástól, de a kutya, nem igényelné a szeretetnek ezt a fajta megnyilvánulását... egy anya kutya is szereti a kölykeit, mégse simogatja.

A simogatással közvetlen fizikai kapcsolatba kerülünk a természettel, amitől csökken a vérnyomás, boldogság hormonos szabadulnak fel, csökkenti a stresszt, a depressziót, segíti a mentális betegek gyógyulását, hozzájárul az érzelmi stabilitáshoz, lassítja az öregkori leépülést, stb...

máj. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8%
Vicces, azt mondja nem igényli a kutya a simogatást. Ok cimbi, humán dolgokat inkább ne fejts meg, még alapszinten se!
máj. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Eszik.
máj. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Biológus vagyok, nekem szakmai "kötelesség" emellett egy feltöltő hobbi. Madárpóktól a kutyáig tartok dísz-és hobbiállatokat, tenyésztetteket. Emellett van 5 darab tyúkom, tojás miatt, de persze ők sincsenek ebek harmincadjára hagyva.
máj. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem azért van kutyám, mert ők nem olyan bonyolult lények, mint az emberek. Ők szeretnek és örülnek nekem minden nap. Nem kell velük konfliktusokat kezelni, nincs olyan, hogy rossz napjuk lenne vagy meg lennének rám sértődve/vagy én rájuk, nem kell a kismillió elvárásuknak megfelelni. Csak vannak és mosolyt csalnak az arcomra. Ezt egy ember se tudná pótolni az életemben.
máj. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon sok pozitív energiát ad a kutya macska, felemeli a vibrációs szinted es ezáltal megvéd a betegségektől, azonkívül itt tart a jelenben, egyfajta mindfullness, mert itt es most kell vele jatszani, etetni, simogatni, nincs időd a múlton merengeni es a jövőn rágódni!

Es ahogy valaki írta, kapcsolat a természettel!

máj. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert az ember szereti az állatot, örömet okoz neki. Nem csak az a haszon, hogy megeheted, meg megtépi a betörőt, hanem az is, ha boldog vagy a jelenlétében. Egyesek az autójukat bütykölik folyamatosan, nekem még arra kell, hogy elvigyen A-ból B pontba, akkor most mondjam azt, hogy egy jó autót nincs értelme bütykölni? Az egyik embernek ez okoz örömet, a másiknak amaz. Az állattartás annyival másabb, mint egyéb hobbik, hogy ennek addig van értelme, ameddig ez kölcsönösen jó mind az állatnak, mind a gazdinak. Egy autó, számítógép, stb. nem tud szenvedni, egy másik élőlénnyel ellentétben.
máj. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Van pár elfogadható magyarázat de nagyon sok helyen azt látom, hogy csak sz××nak a lakásban tartott állattal. Ingerült vele ha sétáltatja, rángatja végig az utcán. Nem tud elenni napokra mert ki gondoskidik róla. Anyoóaoméknál pl van egy új kuta és full igegbtőle mindenki mert valami durván hiperaktív. Ha vendégségbe mész kb 1 óra míg valamennyire lenyugszik, már üvöltenek vele a végén de leszarja, ugrál tovább az emberre. Havernál a macska szétkarmolta a polcon a könyveit.. ilyenekre gondoltam. Sokan csak a nyakukba vesznek egy problémát társadalmi nyomás hatására, mert hát kutya, macska, nyúl meg a tömöm tudja még mi az muszály legyen a lakásban.
máj. 3. 20:23
 9/10 A kérdező kommentje:
Bocs, ha telefonon írok képtelen vagyok eltalálni a kis vacak gombokat, ezért fura amit írok néha. 😀
máj. 3. 20:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó, ha a valódi kérdés az, hogy miért hülye, aki nem normális, arra csak az tud lenni a válasz, hogy mer' hülye.
máj. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!