Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az egyszarvúak lassan tényleg...

Az egyszarvúak lassan tényleg nem fognak létezni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a történelmileg bizonyított olyan orrszarvú félékre, amik a tényleges egyszarvúak, pl Indiai orrszarvú.
2021. márc. 30. 15:58
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
Atya ég, na mindegy, van egy elképzelésed, amibe ha belemegyek abba te ügyibb vagy és te vagy az okos, de egy 5 évesnek magyarázd el kérlek majd hogy miért nem egyszarvú az aminek egy szarva van. Vagy vitasd meg egy zoológussal, ha csak a tudomány mondhatja ki a dolgokat. Ettől függetlenül hogy te így kategorizálgatsz mindent éles határokkal, még leszenek egyszarvú állatok, de itt az elmélet már ellentmond a gyakorlatnak.
2021. márc. 30. 19:14
 32/38 A kérdező kommentje:
De alapból miért is nekem kell magyarázkodni mikor csak egy rohadt kérdést tettem fel egy fajról aminek 1 szarva van? Nem kívánkozom többet ilyen állításokhoz hozzászólni, magyarázd a te kis alátámasztásaidat olyan embernek aki erre kíváncsi, tévedhetetlen tudós barátom.
2021. márc. 30. 19:16
 33/38 anonim ***** válasza:
60%
Te nyelvtanilag magyarázod, hogy egyszarvú, aztán mutogatsz a zoológusra. Kevered a kettőt. Én tudományosan elmagyaráztam, hogy miért nem az. Nyelvtanilag is megpróbáltam elmagyarázni az egyik kommentemben, de valamiért mindig a tudományos oldalára terelték a szót, ezért beszéltem arról.
2021. márc. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
Ránézek 1 szarva van, ez nem nyelvtan, hanem a tényleg tapasztalat, ha te ebbe akarsz belekötni tegyed, de én ezzel már nem tudok mit kezdeni, pláne hogy a kérdésemre ez választ nem ad. Mellesleg a részletes fajleírásokban szerepelnie kell, vagy nem lenne pontos. Gyakorlatban helytálló, attól függetlenül hogy rendszertanban nem szokás így rendszerezni, de függetlenül is létezhetnek halmazok tulajdonság alapján.
2021. márc. 30. 19:36
 35/38 anonim ***** válasza:
69%
Kezdjük ott ,hogy az orrszarvúak "szarva" teknikailag nem is szarv. XD
2021. márc. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

A szarv vagy tülök egy szaruképződmény, a kérődző emlősök egyik csoportjának, a tülkösszarvúaknak (Bovidae) fején előforduló nyújtvány. Ilyent viselnek az ökrök (Bos), az antilopok, kecskék, juhok, a zsiráf és az orrszarvú (Rhinoceros). Különös figyelem tárgyai a szarvak a magyar-erdélyi szarvasmarhánál, mert annak értékét befolyásolja szarvainak szépsége. Általános értelemben szarvnak nevezik a legkülönbözőbb más állatok testén előforduló különböző nagyságú és alakú nyújtványokat is. Ilyeneket találunk bizonyos bogarakon (szarvasbogár). A valódi szarv egyes esetekben sörték összenövése folytán keletkezett tömött kinövés, például a orrszarvúak (Rhinoceros), az üreges szarvúaké ellenben a homlokcsont csapját borító üreges, szaruállományú hüvely. A szarvasfélék ágas fejnyújtványai (amiket helytelenül szarvnak is neveznek) egészen más természetűek, csupán csontállományból állnak és éppen ezért ezeket, megkülönböztetésül a valódi szarvtól, agancsoknak nevezzük.


Kezdj ott hogy az valódi szarv ami az orrszarvúknak van.

2021. márc. 30. 21:07
 37/38 anonim ***** válasza:
60%

#34 Én ránézek a másik emberre és látom, hogy két szeme van. Mégsem mondom, hogy kétszemű. Leírni sem szokás ilyet. :) Nyelvtanilag helyes a szó? Igen, az. De magyarul nem mondunk ilyet, tehát morfológiailag helytelen, mert nincs ilyen szavunk a szókincsünkben.


"Ránézek 1 szarva van, ez nem nyelvtan, hanem a tényleg tapasztalat"


Ha ránézel egy szarvasbogárra, arra is azt mondod, hogy egyszarvú szarvasbogár? Ugye, hogy nem.

2021. márc. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
37. Nem de lehetne, csak nem ez a nevet adtuk neki mesterségesen, sőt mi több az orrszarvú bogárról tudjuk hogy egy "szarva" van (direkt nem kötöttem bele hogy szarvasbogarat írtál, mert gondolom nem arra gondoltál.) De látod hogy egy szarva van nem?
2021. márc. 30. 22:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!