Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » El tud ájulni a molylepke?...

El tud ájulni a molylepke? Vagyis a rovarok?

Figyelt kérdés
Nem életbe vágó csak a barátnőmmel hülyéskedtünk hogy eltud-e ájulni és azóta nem hagy békén a gondolat.
2008. dec. 5. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért örülök, hogy nem a kedvenc molylepkéd gyengélkedik! :D


Azt nem tudom, hogy el tud-e ájulni, de az biztos, hogy a legyek el tudnak, ha az ember nem jól csap oda. Talán a molylepke is. Miért? Gyanús valamelyik áldozatod, hogy csak tetszhalott? :)

2008. dec. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2008. dec. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, el tudnak ájulni. Például akkor, ha úgy csapsz oda, hogy nem lapul szét rögtön a feje.
2008. dec. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát igen az egyik áldozat ugyan is az a drágaság félóráig csapkodtam és nem ájult be:S
2008. dec. 12. 20:33
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem eltudnak ájulni, vagy ha nem is de ha jol ütsz egy akármien röptében lévő rovar felé akkor igen érdekes utvonalon fog továb repülni:D Bár ájulást még nem láttam de megkábulni már kábultak:D
2009. jan. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én már láttam ájulást - igaz, hogy léggyel.

Szintén odacsapás által történt baleset volt: kb. másfél méter volt a padlóig, oldalt esett, és fél méter magasan tért magához. Onnan kezdve rögtön vissza is repült.

2009. jan. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hú, adok egy használható választ? No lássuk:


Bizonyos éjjeli lepkefajok (köztük a mojlepkék néhány alfaja) elájul ha ragadozó közelít, és "holtan" hullik le.

Ez a ragadozó a denevér, és a jelenség azért következik be, mert a lepke érzékeli a denevér által kiadott ultrahangok frekvenciáját. Amikor ezt meghallja, akkor egy izomgörcs áll be a szervezetében, ami hatására lezuhan, így elkerüli az étellé válást. Vagyis "elájul".

(Ez biza 100%)

2009. jan. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez az én kérdésem volt, csak a barátnőm tette fel... xD


Egyszer gépeztem, és nem hagyott békén, és hiába csapkodtam a levegőbe, és találtam el, repült tovább...


Ezért érdekel annyira...


Egy ilyen kis állat ennyitől nem ájult el....

2009. nov. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!