Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Biológus szakmán belül milyen...

Biológus szakmán belül milyen szakterület a Conversation biology?

Figyelt kérdés

Mit jelent a conversation biology?


Természetvédelmi biológia?


Mert maga a szó azt jelenti, hogy megőrzés, megmaradás, de bármennyiszer láttam dokumentum filmet ott inkább az állatok viselkedésére vonatkozólag adtak információt főleg, de testi adottságaikról is.


Így nem igazán értem, hogy mi a különbség az etológus, zoológus szakiránytól?


Azt tudom, hogy az etológus az állatok viselkedésével foglalkozik, a zoológus az állatrendszertannal és az állatokkal összeségében, viselkedéssel is, na de egy coversation biologist mivel foglalkozik, és mi a hivatalos magyar megnevezése ennek a szakmának?



#természet #biológus #etológus #zoológus #conversation biology #conversation biologist
2021. ápr. 24. 15:07
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

És te milyen irányban helyezkedtél el? ÁTE-n tanultál?


Azt azért kérdeztem, mert az egyik válaszodban azt írtad, hogy szuprás voltál, de rájöttem, hogy azt úgy értetted, hogy suliba szupra-ra szakosodtál. Ja, hogy nem jutott eszembe ez a szupra szó, az angolhoz hasonló. Köszönöm!


Nem is tudtam, hogy tanárként is elhelyezkedhetnek, ahhoz nem kell külön pedagógiai bizonyítvány is? Illetve nem kellett külön ezt is tanulnia a tanári munka mellett?


Én azt gondoltam, hogy aki ilyen szakon tanul, annak Nemzeti Parkban is van lehetősége dolgozni pl. természet őrként, illetve vadasparkba vagy Állatkertbe, Fűvészkertbe pl.


Külföldön sok biológus dolgozik pl. állatkertbe, vadasparkba is.

2021. ápr. 24. 19:56
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én elég más ágazatban dolgozom, mert az msct nem biológusként végeztem. Szakelhagyó vagyok, habár azért nem nyergeltem át az építészetre mondjuk :D A Bsct Szegeden csináltam.


El lehet helyezkedni tanárként, de csak megkötésekkel pont a pedagógia tárgyak hiánya miatt. De nem vagyok képben a hogyan/mikéntről, soha nem jutott eszembe tanítani, nem én vagyok a hiteles forrás ebből :D


És igen, lehetne dolgozni nemzeti parkban meg állatkertben, de annyira kevés főre van itthon szükség, hogy kihalásos alapon működik a dolog. Elég sok biológus végez az országban évente (Pesten 2 egyetem, Szeged, Pécs, Debrecen) csak ha évente 10 ember is végez mindenhol, akkor is túl sokan vagyunk egy ilyen kicsi országra. Persze sokan mennek összevissza a világban (csak a közvetlen barátaim közül 5-en dobbantottak innen...), de akkor is túl sokan maradnak itt. Végiggondolva kevesen dolgoznak biológusként, még olyan is van aki városi túrákat vezet :D


Egyébként a vadőr/halőr/természetőr teljesen más, nem kell hozzá diploma, csak egy vad/halőr vizsga és rendészeti vizsga ha jól tudom.

2021. ápr. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

És szabad kérdezni, hogy te milyen szakágba dolgozol?


A tanárit csak azért kérdeztem mert én úgy tudtam hogy aki tanár annak tanári diploma kell.


Szóval aki biológus vagy dobbant vagy kreatívan vállalkozik vagy szakelhagyó.


A városi túrába is be tudja építeni a biológus a hivatását. Elvileg természettudományi múzeumba is el tud helyezkedni nem? Geológussal már találkoztam helyi múzeumba.


Igen tudom a halőr/vadőr ahhoz nem kell semmilyen végzettség csak egy vizsga. Legalábbis régen így volt.

A természetőrnek viszont már kell képesítés, rendvédelmi is. Láttam ilyen video sorozatot róluk és ott profin beszélnek az ökológiai hatásról és a különböző veszélyeztetett fajok védelméről illetve alpin vizsga is kell tippem szerint ugyanis sas fiókákat, bagoly fiókákat is szoktak gyűrűzni alpin felszerelésben felmászva.

2021. ápr. 24. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!