Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sziámi harcoshalat vagy...

Sziámi harcoshalat vagy Gabonsíklót egyszerűbb tartani?

Figyelt kérdés

2021. máj. 5. 19:15
A kérdező szavazást indított:
Sziámi harcoshalat
Gabonasiklót
egyforma
8 szavazat
 1/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Nekem nem teljesen áll össze ,hogy hogy kapcsolódik össze ez a két állat. Mindkettőt könnyű tartani HA tisztában vagy a dolgok menetével s az adott faj igényeivel. A kettő közül nekem csak bettáim voltak, az egyik legkönnyebben tartható fajok egyike, talán az ismertebb/ gyakoribb díszhalak közül a guppik amik még könnyebb tartásúak (itt elsősorban olyanokra gondolok mint ,hogy nehezebben fáznak meg mint a melegkedvelő s labirintkopoltyús betta). Helyigényre egyértelműen a betta fér el kisebb helyen, egy 40 literes akváriumban már jól elvan. Míg egy gabonasiklónak ha jól emlékszem olyan 100x50x50 körüli terrárium kell (ami ugye 250 literes lenne).

Válaszd azt amelyik szimpatikusabb s jobban tudsz “azonosulni” az igényeivel.

2021. máj. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tetszenek a kigyók és a halak is,de fontos lenne hogy könnyü legyen tartani ne kelljen sokat foglalkozni vele.
2021. máj. 5. 19:45
 3/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Mit takar a “ne kelljen sokat foglalkozni vele”? Pontosan mire gondolsz? Mert mind az akváriumot mind a terráriumot karban kell tartani. Viszont egyik állat sem az a simizhető-tapizható fajta, sőt.

Bár terrarisztikában kissé laikus vagyok de szerintem egy gabonasiklót könnyebb tartani mint halat. Mármint az akváriumban ki kell alakuljon egy egyensúly s mindegy ,hogy 20 literes garnélás, 40-50 literes bettás, 100 literes high tech növényes vagy 500+ literes sügéres az alapjai ugyan azok. Szóval sok-sok szakirodalom olvasásával jár mert megkerülni az alapokat nem lehet. Hüllőknél sem lehet, természetesen, de egy siklónál mi olyan túl komplikált? Legyen megfelelő fény/ UV, hőmérséklet, páratartalom, kaja stb de ha jól tudom a gabona ezekből egyikre sem olyan érzékeny mint más ritkább, esőerdei fajok.

Míg egy betta az fázékony, bár ha odafigyelünk a stabil ~26-28 fokra s fedett az akva akkor nincs gond. Viszont könnyen el lehet baltázni dolgokat s lehet csak hetek-hónapok múlva ütköznek ki a hibák, többnyire a hal megbetegedése és elhullásának formájában.


Szóval először is tisztázd magadban ezt a “ne kelljen sokat foglalkozni” hozzáállást mert ha így állsz neki akkor szinte biztos ,hogy bukta bármelyik állat.

Abban az esetben ha betta mellett döntesz itt van pár elég megbízható szakoldal:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. máj. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!