Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sokak szerint az állatoknak...

Sokak szerint az állatoknak miért nincsenek érzelmei, amire a vallások is ráerősítenek néha?

Figyelt kérdés

Meg valamelyik "tanító" mondta, hogy az ember eltér a természettől, láttál e már depressziós kutyát? Igen én láttam, láttam olyat is ami a gazdája elvesztése után 3 hónapig nyüszített, teknőst ami a vele együtt élő teknős halálától a saját haláláig "sírt".

Meg persze van aki szerint csak ösztönlények és nincsenek érzése, hát szerintem aki ezt mondta, annak biztos nincs.

Néhány vallási kisebbségbe meg kvázi azt tanítják, hogy az állat azért van, hogy az embereknek jó legyen..

Nekem ez olyan mintha az ember akarná magát nagyon felsőbbrendűnek tartani, csak mert pár agysejttel többje van, de még egyenlőre ugyan úgy vérzik el mint bármilyen más hasonló emlős.


2021. máj. 22. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az állatoknak is vannak ugyanúgy érzelmeik, max nem úgy, vagy nem olyan szinten mutatják ki, mint az emberek.
2021. máj. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Sok embernek sajnos kényelmesebb az a tudat, hogy "mi vagyunk a teremtés koronái", mint az, hogy elfogadja, más lények is ugyanolyan értékesek.

2021. máj. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Pedig szerintem vannak. :)
2021. máj. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Meg a másik kedvencem, hogy aki szerint vannak, azok csak érzelgősek és sokat gondolnak bele..
2021. máj. 22. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!