Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok tudják, mit nem...

Az állatok tudják, mit nem szabad megenni, ami mérgező?

Figyelt kérdés
Vagy nem tudják, megennék, mint mi a mérgező gombát?
2010. aug. 24. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
A szagokból többynire ösztönösen érzik, de ha vmit megesznek és rosszul lesznek tőle, akkor kihánytatják magukat ha tudják, ha nem , és mégis túlélik akkor többet soha nem fognak enni belőle!
2010. aug. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A nyuszink, simán lelegelte a a jácint levelét, pedig az mérgező, és még hányni sem tud, tehát örülünk, hogy gyorsan észrevettük. Ezt teszi a háziasítás.
2010. aug. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy sok méreg keserű, és azt nem szeretik az állatok.

Általában "keresőkép" (illat, forma) alapján táplálkoznak. Keresőkép pl béka esetén: kicsi és fekete és repül = ehető (légy), de sárga-fekete csíkos és repül = mérgező (darázs). A keresőkép vagy veleszületett vagy tanult is lehet.

2010. aug. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben! Ha szándékos mérgezésről van szó, belekeverik az ételbe, nem tudja kiszűrni, csak ha nagyon rossz ízű, az állat akkor eszi meg. Ha természetes anyag (pl. növény) akkor nagyrésze rossz ízű lehet, vagy rá sem hederít az állat, viszont bajt jelent, ha jó érett és jó ízű termésről van szó, kiszáradt, napon szárított növényről, vagy ha nincs más a legelőn, az udvarban és nincs ennivaló a környéken. Gondosan kell gyomlálni, ha magánterületről van szó, ha nem, ne hagyjuk enni az állatot!
2010. aug. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
Ha a mérgező akármi nem rossz ízű, akkor megeszik. Legyen az fagyálló egy rosszindulatú ember révén, vagy a jácint levele a kertből.
2011. jan. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
Hülye vagyok, gyöngyvirágot akartam írni. Annak szoktak belehalni a levelébe.
2011. jan. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem lovam van, aki előszeretettel zabálja le a létező összes mérgező növényt..(y) :D
2011. jan. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!