Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Találtak már bizonyítékot...

Találtak már bizonyítékot arra, hogy a Giganotosaurus vagy a Carcharadontosaurus tollas volt?

Figyelt kérdés

2021. jún. 30. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném...

Sauropodákról egyáltalán van ilyen elmélet?


Nekem ez új.


Én úgy tudtam, hogy főleg a theropodáknál voltak tollas fajok.

2021. jún. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy giganotosaurus és nem gigantosaurus!


Bocsi!


Akkor viszont azt nem tudom, hogy bizonyították e már "hivatalosan", de a szakemberek többsége afelé hajlik, hogy tollasak lehettek.

2021. jún. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. jún. 30. 17:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem
2021. jún. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagytestű, kifejlett theropodák esetében én úgy olvastam, hogy szórványosan voltak csak tollas részek a testen. Szóval minimális toll.
2021. jún. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, theropodáknál a Coelurosauriákon kívül nincs bizonyíték tollakra. A Sciurumimust lehetne felhozni, ám annak a hovatartozása kétséges. Emellett van Dilophosaurustól lenyomat, ami akkor keletkezett mikor az állat sárba ült, ennek szélén is találhatók szálak, ám nagy valószínűséggel az is inkább csak a növényzet, nem pedig az állat tollazata.
2021. jún. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. júl. 1. 12:43
 8/10 A kérdező kommentje:
De attól még mert nem találtak rá bizonyítékot a paleontológusok úgygondolják, hogy tollasak lehettek?
2021. júl. 4. 19:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem az a kérdés, hogy a paleontológusok mit gondolnak, hanem hogy a közvélekedés mit gondol, mert az lesz megjelenítve könyvekben, képregényekbe, játékokban, filmekben és még dokumentumfilmekben is, mivel arra van igény. Vannak alkotók kik szembe mennek jégtörő módjára törik az utat a tudományos eredményeknek, ám elég sokan akarják őket megtorpedózni anyagi vagy más önös okból.
2021. júl. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Nincs tollakra valós bizonyíték. Szóval sem nekik, sem más hüllőnek nincs és nem is volt tolla.
2021. aug. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!