Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Őslényszakértők segítségét...

Őslényszakértők segítségét kérném a giganotosaurusszal kapcsolatosan! Milyen gyorsan futott?

Figyelt kérdés
Őslényszakértők segítségét kérném a giganotosaurusszal kapcsolatosan! Az egyik könyvem szerint a giganotosaurus a nagy termete és súlyos teste ellenére elég gyorsan futhatott. Szerintetek mennyivel futhatott? Az én elképzelésem szerint 40-45-tel, maximum 55-tel.
2017. jún. 14. 20:28
1 2
 1/16 anonim válasza:
Én is olyan 50 km/h órára saccolnám.
2017. jún. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A wiki szerinnt "Blanco és Mazzetta (2001-es) becslése alapján a Giganotosaurus futás közben képes lehetett elérni a 14 m/s-os (50 km/h-s) sebességet.[15]"
2017. jún. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az nem semmi ahhoz képest hogy 15 méter hosszú volt
2017. jún. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
15 méter? Inkább a 13-14 méter a jellemzőbb. Tudom hogy csak egy méter, de egy méter az egy méter :D Egyébként kösz a válaszokat :) Most utánanéztem és fél perc google keresés lett volna xD
2017. jún. 14. 21:18
 5/16 anonim ***** válasza:
Scott Hartman szerint az 50 km/h-s becslés túl magas, és inkább kb. 35 km/h lehetett (kicsit lassabb, mint a T. rex, aminek kb. 40 km/h lehetett a sebessége). Amúgy meg a Giganotosaurus holotípusa (elsőnek megtalált példánya) 12,4 méter hosszú és 6,8 tonna, a második (és legnagyobb) példány pedig 13,2 méter hosszú és 8,2 tonna lehetett (Összehasonlításként: T. rex holotípus: 11,9 méter, 7,5 tonna, legnagyobb példány: 12,3 méter, 8,4 tonna).
2017. jún. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A t-rex 40-el? Na, szerintem az a túl gyors. Az egyik könyvemben a t-rexre 16-18, max 25 van írva. De elképzelhető hogy kicsit gyorsabban is futhatott, mert ez a könyv amiben ez le van írva már régi, minimum 12 éves :D
2017. jún. 26. 13:59
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát, a wikipédián (forrásokkal megadva, amik paleontológusoktól származnak) 17 és 70 km/h között vannak a sebességbecslések, és azt írja, hogy a legtöbbször 40 km/h-ra becsülték. Én a 40-nel értek egyet, szerintem a 17 túl kevés, a 70 meg túl sok. Egy 12 éves könyv pedig már sok szempontból elavult lehet, mert ebben a témában egy év is sokat számíthat. Gyakorlatilag csak kettő jó könyvet ismerek a témában, az egyik a The Tyrannosaur Chronicles: The Biology of the Tyrant Dinosaurs, a másik a Récords y curiosidades de los dinosaurios terópodos y otros dinosauromorfos (egyiket sem olvastam, de utánuk néztem neten és jók).
2017. jún. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ja, és a T. rex és a Giganotosaurus közül valószínűleg a T. rex volt a gyorsabb(ahogy Scott Hartman becsülte (40 vs. 35 km/h)), mert a T. rex lábcsontjai jobb futási tulajdonságokat mutatnak.
2017. jún. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A giga a sebességéről IS híres. Szerintem a 60 km/óra se kizárt, ezzel gyorsabb lehetett a t-rexnél. Szerintem... na mindegy.
2017. jún. 26. 19:39
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát, én hajlamos vagyok Scott Hartmannak jobban hinni, mint a legtöbb másik paleontológusnak. Ő becsülte a legnagyobb T. rex tömegét 8,4 tonnára, szemben a retardált 5,7 és 18,5 tonnás becslésekkel. Itt egy paleontológus, aki ezt írja (a Scott Hartman szerint túl gyors 50 km/h-s becslésből kiindulva): "14 m/s are 50.4 km/h. :-o This implies tyrannosaurs, with more cursorial

limb proportions, should have been even faster."

2017. jún. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!