Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A csigáknak petéi vagy tojásai...

A csigáknak petéi vagy tojásai vannak?

Figyelt kérdés
Neten rákerestem, mindkettőt írják. Szerintem petéi vannak, de mindig kijavítanak.
2010. aug. 27. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz. A magyar különbséget tesz, de struktúrálisan ugyanarról a képletről van szó, ezért jobb pl az angol, ott "egg" és kész. Tehát ha valaki kijavít, te is kijavíthatod, mert ugyanarról beszéltek, petének sem hiba hívni.
2010. aug. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
koszi a valaszt! hogy hívják gyakrabban?
2010. aug. 27. 15:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én beírtam google-ba:

csigapete: Nagyjából 373 találat

csigatojás: Nagyjából 496 találat

:D

2010. aug. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem a tojás szóról a házi tyúktojás és a mezei madártojás jut eszembe.

Petéről meg egybehangzóan valami nagyon pici végtermék, mivel a csiga is kicsi, olyan apró tojásokat rakna, akkor meg már inkább pete.

2010. aug. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igen, ez dominal nalam is
2010. aug. 28. 11:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A google-t felejtsd el, nem használhatod döntőnek ilyen kérdésben. Lefogadom például, hogy arra, hogy "bug", mely poloskát jelent, de az angolok úgy használják, mint mi a "bogár" szót, vagyis mindenre ami mozog és kisebb egy egérnél, több találatot fogsz kapni, mint arra, hogy "insect". Attól, hogy sokan mondanak valamit, attól még nem lesz igaz.


A válasz egyébként: én petének mondanám, legalábbis minden ízeltlábúra ezt mondjuk, nem tudom, hogy a puhatestűeknél ez hogy működik. Igazából -mint előttem írták- mindegy.

2010. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

22:01: Tudom, hogy a google nem megbízható, csak poénból írtam be. Nekem is a pete jutna elsőre eszembe amúgy.

De a hangyáknak tojásai vannak! :P (Nem kekeckedés, ez is csak poén, de igaz.)

2010. aug. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"De a hangyáknak tojásai vannak!"

A köznyelvben igen. Gondolom, tudod az mennyire megbízható. Laikusok nevezik így. Olyanok pl. akik szerint a csótány bogár.

Az ízeltlábúaknál -amennyire én tudom- mindig a petét használjuk.

2010. aug. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudom, de köznyelvről szólt a csigás kérdés is.

De a hangyáknál szerintem hivatalosan is tojásról van szó. Volt myrmekologia órám, ott is a tojás szót használták. De persze ugyan azt jelenti, mint a pete. :)

Maradjukn az angolnál, ott egyszerű: egg. A pete is, meg a tojás is. :)

2010. aug. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amúgy a hangyatojás az a báb, nem a pete. Tojásnak a hüllők és madarak tojásait nevezik, a többit azt inkább petének, a halakét ikrának.
2016. nov. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!