Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi kellene még? (óriás csiga)

Mi kellene még? (óriás csiga)

Figyelt kérdés

Hamarosan óriás csiga gazdi leszek. Megvettem mindent, amit mondtak nekem vagy amit olvastam, hogy kell.

(kókuszcucc aljzatnak, szépia, spricni, és a terrárium) illetve egy befőttes üveg fedőt használok majd itatónak, mert bármennyire is kerestem, nem találtam semmi felé lapos tálacskát. Még amit hiányolok, az a dekoráció, amit fogalmam sincs hogy kéne csinálnom. A kisállatboltban minden túl nagy volt, sok helyet foglalna, és azok alapból is nyulaknak lettek készítve. Arra gondoltam, hogy mohát és valami nem magasra nyuló ágat tennék be, de írták, hogy azt ki kell főzni, viszont a moha kifőzést nem tudom hova tenni. Nem ugrik össze ha kifőzöm a mohát? Illetve, kell-e nekik beszórni füvet/szénát, azt ennék-e? Kis cserépbe ültessek-e valami növényt amit a csiga szeret, és ha nagyobb lesz, beültessem-e oda közéjük rágni és dísznek? Azt tudom hogy mindennap meg kell picit sprézni vizzel az aljzatot, és minden ételt kiszedni nap végén, de mindennap kell nekik adni uborkát/salátát vagy más zöldséget, vagy nem tudom, inkább többnaponta kéne ?:D

Elnézést ha nagyon hülye kérdéseket tettem fel, de igyekszem mindent jól csinálni. Köszönöm a segítséget!



2021. aug. 9. 18:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Az uborka eláll 4 napig a saláta akár 2 hétig. Folyamatosan legyen ott étel. Füvet nem nagyon esznek. A moha nem csak összeugrik, de meghal és szét is megy a vízben. Az ág jó ötlet nem tudom mekkora a terrárium de egy 100l-be már szépen mutatat egy lédúslevelű elő növény amit tudnak enni. A dekorációt nem kell túl bonyolítani szerezz néhány odus ágat vagy rönköt netán kérget fözzd ki vagy süsd meg és máris steril díszeket kaptál.
2021. okt. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!