Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az Antworks hangyafarmban...

Az Antworks hangyafarmban lévő táp-zselé a királynő és a lárvák táplálására is alkalmas? Ha postán rendelek hangyákat hozzá, azok között királynő is van?

Figyelt kérdés
2010. aug. 29. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:

"A hangyákat nem kell sem nem etetni, sem nem itatni, mert az AntWorks-ben levő zselé biztosítja számukra a létfenntartáshoz szükséges vizet és tápanyagot.


A hangyák nőstények, dolgozók és katonák különböző arányban, de a hangyafarm nem alkalmas királynős kolóniák tartására. Természetes körülmények között egy dolgozó élettartama 2-6 év, míg egy királynőé 10-30 év is lehet."


[link]

2010. aug. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2010. aug. 29. 18:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy ezt mondom, de ha még nem vetted meg a hangyafarmod, akkor lebeszélnélek róla. Egy ideig látványos, de hamar kirágják szerintem, és a zselét meg mintha nem lehetne önmagában kapni, vagy csak jó drágán...

Egy ideig én is gondolkodtam, hogy vegyek-e, de aztán meggondoltam magam emiatt.

De azért ha bejön, akkor jó hangalesést! :)

2010. aug. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Még nem vettem meg, de az nekem se tetszik ebben a hangyafarmban, hogy csak végig csak ezt a táp-zselét eszik, meghogy nem lehet benne királynős kolóniát tartani.

Sztem az jobb lenne, ha valami nagyobb akváriumba tennék földet és abba tennék egy rendes királynős kolóniát. Igaz, hogy akkor nem látnám annyira ahogy áskálják az alagutakat, viszont megcsinálhatnám, hogy az a hely, ahol berakok nekik kaját az valami nehezen elérhető helyen legyen és ezért "katonai küldetést" kelljen szervezniük az ételért.

2010. aug. 29. 23:23
 5/6 anonim ***** válasza:

XD "Katonai küldetés". Sajnos a hangyáknak semmi nem elég nehéz. Meg fogsz lepődni, milyen gyorsan kirágják magukat. Már nem a terrából, csak a küldetésből.


Van egy hangya, ami citromillatú, ha megzavarják. Szerintem tarts olyanokat. Majd utánanézek, melyik faj, ha érdekel. Az legalább jó illatú. Mondjuk nem tudom, tartható-e tényleg... :)

2010. aug. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó hogy nem lehet bele tenni királynős kolóniát, hisz egy királynő naponta több ezer petét rak. Hamar megtelne az a kis hangyafarm hangyákkal, másból nem is állna az egész csak hangyákból.
2010. aug. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!