Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az a hydro golyó zselé? és...

Mi az a hydro golyó zselé? és mi az ami miatt a víztől fel dagad? Van erre valami kémia képlet?

Figyelt kérdés
Hogyan épül fel? ha vízbe teszem mi az ami miatt feldagad? van képlete? kémiai kísérletnek mondható? ki találta fel,hol találták fel? mindent amit tudni lehet róla,lécci írjátok már le nekem,köszi :)
2011. okt. 18. 21:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy higrofil zselés anyag, a biológus kibújt belőlem és egyből rávágta, hogy mukopoliszacharid, ami persze nem lehetetlen, de szerintem azért nem ennyire egyszerű a világ. A pontos kémiai képlet, ha jól sejtem, a különféle cégeknél változik, az alapvető szerkezet egy jó vízfelszívással rendelkező kocsonyás műanyag hosszú, összegabalyodott láncokkal.

Kik találták fel? Passz. Erős rokonságot mutat gyemekkorunk közkedvelt takonylabdájával, csak ennek nem olyan nyálkás a külseje és több vizet képes megkötni.


Google mit mondott még?

2011. okt. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!