Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért fontos az egyes állatokn...

Miért fontos az egyes állatoknak a fotoszintézis?

Figyelt kérdés

2021. nov. 16. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Fotoszintetizálni a növények fotoszintetizálnak. A zöld szín test okozza ami nincs az állatokban csak egy csiga fajtának ha jól tudom.

De azért fontos mert e során szervetlen anyakból szerves lesz illetve a növényeknek nagy szerepe van az anyagok körforgásában ha nem lennének növények akkor a növényevők kihalnának a ragadozónak meg egymást kéne mgenniük ami folyamatos populáció fogyást okozna. Mivel az állatok képtelenek szervetlen anyagból szervest csinálni és a növények nélkül nem teljesülnek a körforgás így nagy valószínűséggel felborulna az egyensúly és tömeges kihalás pusztítana.

2021. nov. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
hello, lehet,hogy butaságot írok, de a növények állítják elő az oxigént, nem tudom, ez ide kapcsolódik-e. nem tudom, hogy ez is jó-e , amit ide írok, vagy egyáltalán ezt is, hogy ide kapcsolódik-e, de van valami indiános, hogy amit mi kilehelünk, akkor az pl a fáknak jó, amit meg a fák termelnek , az meg nekünk,és akkor ez így körforog. de most én nem néztem át , hogy pontosan mi a fotoszintézis, én nagyon régen tanultam ezeket, ha butaságot írtam, akkor bocsi, tehát ezt itt ne vegye senki készpénznek, hanem inkább lehet jobb lenne, ha én is még majd utánakeresnék, de az majd később lesz. puszi mindenkinek.
2021. nov. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A föld energiaforrása a nap. A nap energiáját csak autotróf élőlények tudják hasznosítani fotoszintézis révén. Napfény erejével állítanak elő cukrot, ennek a folyamatnak a mellékterméke oxigén. Valójában a növényi cukor maga az energia, amit a növényevő élőlények felhasználnak, raktároznak. A növényevő élőlényt elfogyasztja egy másik élőlény (pl. egy ragadozó), ezzel az energia továbbadódik a másik egyedre.


Az energia mennyisége folyamatosan csökken, mivel az egyes egyedek nem mindet tudják elraktározni, valamennyi szükséges ahhoz, hogy ő maga is képes legyen mozogni, illetve az anyagcseréhez is szükség van energiára.


Körforgásról akkor beszélünk, ha a kiindulási anyag visszatér. Ebben az esetben nem tér vissza, mert az energia mennyisége csökken.

Mindez molekuláris szinten zajlik, egy elég bonyolult folyamatról van szó, szükség van biokémiai ismeretekre, pl. a növényevő állatokban glikolízis zajlik, ami egy folyamatot jelent, ez teszi lehetővé azt, hogy hasznosítható legyen az energia.


[Cukor alatt szőlőcukrot (C6H12O6) értek]

2021. nov. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!