Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Agresszív kutyák, cicák velem...

Agresszív kutyák, cicák velem miért békések?

Figyelt kérdés

Rendszeresen előfordul velem hogy olyan kutyák és cicák akik agresszívek vagy félősek azok velem teljesen barátságosan viselkednek, a gazdáik teljesen meg szoktak döbbenni. Alapvetően szeretem az állatokat de semmi olyat nem csinálok ami miatt velem ilyen kivételesen kellene viselkedniük.


Mi lehet az oka?



2021. nov. 25. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Azért mert pont ezt a szeretetet érzik meg rajtad.
2021. nov. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Macskaszagod van.
2021. nov. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Vuk-91 ***** válasza:
71%
Mert megérzik ha valakinek nincs előítélete. X3
2021. nov. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
63%
Én velem is ilyen a helyzet és én is nagyon szeretem az állatokat.
2021. nov. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Jól írták a többiek előttem.Egyszerűen érzik hogy nem jelentesz rájuk veszélyt,nem bántani szeretnéd őket.Ilyenek velem is történtek már.Kutya vadul ugatott rám,én egyszerűen csak leguggoltam és néztem őt,egy kis ideig csinálta még,aztán abbahagyta,kinyújtottam feléje a kezemet,erre ő megint elkezdett ugatni,de én csak nyugodtan maradtam tovább ugyanebben a pozícióban,megint abbahagyta,azután kinyújtottam a másikat is,arra már nem kezdett el ugatni,csak meglepődve és félve nézett rám,ott guggoltam két kezemet feléje kinyújtva és egyszer csak elkezdett közeledni lassan,mire odaért,rátettem a fejemet a kezére,tartottam rajta egy kicsit,aztán szépen lassan elkezdtem simogatni a feje tetejét,utána a másik a kezemmel a hátát és a nyakánál felváltva,utána átöleltem,ekkorra már teljes mértékben megnyugodott.
2021. nov. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Mert megnyugtatóan hatsz az élőlényekre, Isten lényéből áradó fénysugarak töltök be lelekedet és testedet és elégedett vagy. Békében vagy a világgal és Istennel, magaddal. Eltöltekeztél a Szentlélekkel, egy vagy az Úrral. Minden lény, ember állat és növány dicséri a neved, mert megtalálttal az Úrban, a te Istenedben, és a bárány útját, Jézus útját követed. Isten fia, ki szenvedett Poncius Pilatus alatt éretted is, elvetted magjai, a szeretet magjai kicsíráztak lelkedben. Ezért dícsérnek téged a népek és az állatok.
2021. nov. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az állatok érzik,ha szeretik őket.
2021. nov. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Izgalmi és nyugalmi állapotunk, pillanatnyi érzelmeink, azok változása az állatok többsége számára jól detektálhatóan jelenik meg mozdulataink, arckifejezésünk, testbeszédünk, kibocsátott szagok, feromonok közvetítésével.

Az állatok ezek összességét értékelik, ösztönösen. A kutyák, lovak ebben különösen jók. Macskáknál nem tudom, ők önfejűek, inkább bizalmatlanok, mert védtelenebbek. Ha rossz szándékkal, vagy félelemmel, nem természetes tartózkodással közelítesz egy ismeretlen állat, mondjuk - konkrétan kutya felé, ezt rögtön megérzi, elsősorban szagok, magabiztos, vagy bizonytalan testbeszéded detektálásával. Ez részben ösztönös, részben tanult funkció az állatoknál a túlélés érdekében. (Jobb érthetőség kedvéért pl. a sírásnál megjelenő könny érzékelése szaglószervükkel mindent elmond érzelmi állapotunkról egy velünk harmonikus közeli kapcsolatban levő kutyának, de a piás "ember" szag még emberi orral is jól érzékelhető)


Ennek az ellenkezője is igaz, vagyis a magabiztosság, az egészséges tartózkodás, jó szándék, nyugalmat sugárzó testbeszéd és a kutyák számára kifinomult szaglásuk lévén detektált szagok amik érzékelhetetlenek az ember számára megmutatják, jó eséllyel mire számíthatnak tőlünk.

Mi magunk sem vesszük észre sok esetben, hogy izgulunk, és milyen mértékben, de árulkodóak a nekünk érzékelhetetlen jelek. Gondolj csak bele, hogy mennyivel másként viselkedik veled (ha nem tapasztaltad hallhattál róla) a macskád, kutyád ha el vagy keseredve. Bújik hozzád, kedveskedik neked, ha szoros kapcsolat van köztetek. De tartózkodóbb, ha érzékeli, hogy dühös vagy.

Fentiek összessége azt jelenti, hogy van akit veszélytelennek, barátságosnak, van akit "veszélyt" vagy bizonytalanságot jelentő tényezőnek azonosítanak az állatok, amire méretüktől, védekező képességüktől függően reagálnak különböző módon.

2021. nov. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Az állatok megérzik a hangulatod, hogy milyen szándékkal közelítesz hozzájuk, hogy izgatott vagy, nekem pl "gyere ide hadd dögönyözzelek meg te szőrös krumpli" energiám van ezért a kutyák imádnak, a kevésbé bújós macskák inkább csak úgy megnéznek esetleg 1-2 simi erejéig odajönnek.
2021. nov. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%
Mert nem éreznek konkurenciának / potenciális veszélyforrásnak / egyből "behódolsz" nekik így nincs értelme rangsor-harcnak.
2021. nov. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!